
Adi Mehremić najbliższe pół roku spędzi w Izraelu
Defensor Wisły Kraków Adi Mehremić został wypożyczony do końca sezonu do izraelskiego Maccabi Petach Tikwa. Niewykluczone, że 29-letni bośniacki obrońca pozostanie w Izraelu na dłużej, bo w umowie między klubami znalazł się zapis o możliwości transferu definitywnego.
Adi Mehremić przez ostatni czas tylko wirtualnie znajdował się w kadrze Wisły Kraków. 29-letni obrońca pochodzący z Bośni i Hercegowiny po raz ostatni na boiskach PKO Ekstraklasy pojawił się w lutym 2021 roku. Trzy dni po spotkaniu z Pogonią Szczecin krakowski klub poinformował o urazie Mehremicia. Nie wiadomo do końca ile trwało wyleczenie uszkodzonego więzadła stawu skokowego, ale faktem jest, że był to ostatni występ Bośniaka w barwach Wisły. 29-latek w lipcu znalazł się jeszcze w kadrze na zgrupowanie, jednak od Adriána Guľi nie otrzymał ani jednej szansy zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski.
[ᴋᴏᴍᴜɴɪᴋᴀᴛ]
Obrońca Białej Gwiazdy Adi Mehremić do końca trwającego sezonu będzie przebywał na wypożyczeniu w izraelskim klubie - Maccabi Petach Tikwa. Umowa zawiera także opcję transferu definitywnego. Powodzenia!
https://t.co/WnPhohUPSa pic.twitter.com/nz9QOKTrSc
— Wisła Kraków (@WislaKrakowSA) January 20, 2022
Maccabi Petach Tikwa ma za sobą bardzo ciężką jesień. Zespół prowadzony przez Nira Klingera jest obecnie najsłabszym zespołem izraelskiej ekstraklasy. W ramach sezonu zasadniczego zostało im osiem spotkań, później tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Maccabi oczywiście nie ma już szans na wskoczenie do strefy mistrzowskiej, do której traci 14 punktów, dlatego będzie musiało skupić się na utrzymaniu w lidze. Zadanie to nie jest jednak niemożliwe do rozwiązania - z izraelskiej ekstraklasy spadają dwa najsłabsze zespoły, a nowy zespół Mehremicia traci obecnie do "bezpiecznej strefy" zaledwie cztery punkty. Warto wspomnieć także, że barwy tej drużyny reprezentuje m.in. Jaroslav Mihalík, którego polscy kibice mogą pamiętać z występów dla Cracovii i Lechii Gdańsk.
Źródło: własne / Wisła Kraków
-
EkstraklasaLegia Warszawa pożegna utalentowanego pomocnika? Spore zainteresowanie
Kamil Gieroba / 8 czerwca 2025, 14:57
-
La LigaOficjalnie: Jóźwiak opuszcza Granadę
Kamil Gieroba / 7 czerwca 2025, 16:05
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12