Adam Nawałka: Mamy naprawdę świetną okazję, by wywalczyć awans

Nawałka

Adam Nawałka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Adam Nawałka w rozmowie z Interią Sport mówił o reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Były selekcjoner kadry narodowej odniósł się do zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie i kwestii nadchodzących baraży do mistrzostw świata.

– Atmosfera wokół kadry jest niezwykle istotna. 29 marca czeka nas mecz, który zdecyduje o tym, czy pojedziemy na mundial do Kataru. Mamy bardzo duży potencjał w reprezentacji. Młodzież jest coraz lepsza, robi postępy, stanowi świetną mieszankę z rutyną i doświadczeniem starszych, liderów. Robert Lewandowski jest w najwyższej formie. Mamy naprawdę świetną okazję, by wywalczyć awans – mówił Adam Nawałka.

– Gramy na Stadionie Śląskim, gdzie piękne mecze przeżywałem jako zawodnik, ale też jako trener, miałem przyjemność prowadzenia tam reprezentacji. Kibice stworzą z pewnością taką atmosferę, że śmiało będziemy mogli ich określić mianem dwunastego zawodnika. Dlatego gorąco zachęcam – musimy wspierać reprezentację i trenera – dodał.

– Uważam, że selekcjoner Czesław Michniewicz, powołując 33 piłkarzy postąpił bardzo dobrze. Po pierwsze, zabezpieczył się na wypadek kontuzji i chorób, nadal przecież panuje pandemia koronawirusa. […] Nawet jeżeli nie każdy z tych 33 piłkarzy dostanie szanse gry ze Szkocją, czy w meczu barażowym, to zyska bezcenne doświadczenie. Zawodnicy poznają model gry trenera. To pierwsze zgrupowanie, a każdy kontakt jest ważny w perspektywie następnych powołań. Z doświadczenia wiem, że im więcej czasu piłkarze spędzą na kadrze, tym bardziej się rozwijają – skomentował kwestię powołań na zgrupowanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.