AC Milan: Skromne zwycięstwo Milanu z Sampdorią na start sezonu

Sampdoria - AC Milan

AC Milan pokonał Sampdorię 1:0 w pierwszej kolejce Serie A. Decydującą bramkę zdobył Brahim Diaz. Cały mecz w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński.

Na otwarciu sezonu dla Milanu zabrakło z powodu kontuzji Zlatana Ibrahimovicia i Francka Kessiego. Mimo to Milan od początku pokazywał dużą jakość zwieńczoną dość szybko bramką, bo już w 9 minucie po dograniu Davide Calabri Brahim Diaz umieścił piłkę w siatce. Trzeba jednak odnotować, że nie był to najlepszy a na pewno nie najmocniejszy strzał, a sprawę zawalił bramkarz gospodarzy Emil Audero. Zdecydowanie nie jest to kolejka bramkarzy, choć ten trend postanowił przełamać nowy nabytek Rossonerich – Mike Maingan. W 18. minucie zaliczył świetną, podwójną obronę, chwilę wcześniej wyjmując mocne uderzenie z rzutu wolnego. Także nikt po Gianluigim Donnarumie płakać raczej nie będzie. Rafael Leao i Diaz raz po raz straszyli obronę Sampdorii nie bez odpowiedzi. Dobre piłki dawał Antonio Candreva, strzały z dystansu słali Fabio Quagiarella i Manolo Gabbiadini. Ale w pierwszej odsłonie więcej goli nie ujrzeliśmy.

W drugiej części jak można było się spodziewać tempo się uspokoiło i mecz nie był aż tak szybką wymianą ciosów. W obliczu pojedynczych błędów swoich kolegów w defensywie znów pomocny okazał się francuski golkiper Milanu. Sampdoria nie zamierzała jednak się poddać. Co rusz szukała podań do swoich napastników. Był to też niezły mecz Bereszyńskiego. Udzielał się w ofensywie z nie najgorszymi skutkami. Był też w stanie nawet rozpoczynać akcje wychodząc z piłką, ale kilka okazji zostało zmarnowanych. Doszło oczywiście do zmian, zadebiutował Alessandro Florenzi, wszedł też Ante Rebić czy Ismaer Bennacer a z drugiej strony Mulu i Verre. Nie zrobili nic wielkiego choć Rebić mógł zamknąć to spotkanie swoimi uderzeniami w okolicach 80 minuty i w samym doliczonym czasie. Wynik jednak nie uległ zmianie i ekipa Pioliego może cieszyć się z udanej inauguracji sezonu.

23.08.2021, godz. 20:45, 1. kolejka Serie A

Sampdoria-Milan 0:1 (0:1)

Diaz 9′

Sampdoria: Audero – Bereszyński, Yoshida, Colley, Augello(Murru 71′) – Ekdal(Silva86′), Thorsby – Candreva, Gabbiadini(Verre 71′), Damsgaard – Quagliarella.

Milan: Maignan – Calabria(Romagnoli 88′)Kjaer, Tomori, Theo Hernández – Krunić, Tonali – Saelemaekers(Florenzi81′), Brahim Díaz(Bennacer 69′), Leao(Rebić 69′) – Giroud.