AC Milan pewnie ograł Empoli, Piątek znowu z golem!

twitter.com

Dziś na San Siro w Mediolanie podopieczni Gennaro Gattuso podejmowali Empoli w Bartoszem Drągowskim w składzie. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:0, a na liste strzelców wpisali się Krzysztof Piątek, Frank Kessie i Samu Castillejo.

Pierwsza połowa to typowe badanie się wzajemnie. Milan nie ruszał z jakimiś szczególnymi akcjami pod bramkę strzeżoną przez Polaka. Zaledwie dwa oddane strzały celne przez Rossonerich mówiło wszystko. Z kolei Empoli to zespół nieprzewidywalny. Pomimo nie najlepszej sytuacji – dolne miejsca w tabeli – potrafili stawić mocny opór.

Przebieg meczu zmienił się już w drugiej połowie. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry piłkę zagraną przez Hakana Calhanoglu na gola zamienił Krzysztof Piątek. Polski snajper ubiegł wbiegających za nim defensorów i pokonał swojego rodaka. W 51. minucie prowadzenie podwyższył Kessie wykorzystując podanie od Castillejo. Drągowski nie miał szans na dobrą interwencję. W 67. minucie decydujący cios zdał Samu Castillejo. Hiszpański pomocnik świetnie odnalazł się w polu karnym i posłał futbolówkę obok interweniującego bramkarza. Milan nie zwalniał tempa. Do siatki rywali trafił także Fabio Borini, ale tego gola arbiter musiał anulować. Powodem była pozycja spalona. Goście wielokrotnie próbowali odrobić straty, jednakże wszystkie akcje kończyły się fiaskiem. Gospodarze tym samym potwierdzili, że są w wysokiej formie. Dzięki temu zwycięstwu wciąż są w walce o Ligę Mistrzów.