AC Milan bezlitosny dla Bayernu Monachium

acmilan.com

Podopieczni Vincenzo Montelli bez większych problemów poradzili sobie z bawarskim zespołem. Piłkarze z Mediolanu wygrali 4:0, a trzy bramki padły już w pierwszej połowie.

Dla zawodników obu drużyn było to drugie spotkanie w ramach tournee po azjatyckim kontynencie. Bayern w minioną środę przegrał z Arsenalem po rzutach karnych. Mediolańczycy również ponieśli porażkę – w pierwszym spotkaniu ulegli Borussii Dortmund (1:3). Bawarczycy mieli dzisiaj co wracać piłkarzom AC, gdyż w ubiegłym roku, także w ramach “International Champions Cup”, przegrali z nimi po konkursie “jedenastek”.

Polskich kibiców z pewnością zadowolił fakt, że na stadionie w Shenzen od pierwszej minuty mogli podziwiać w ataku mistrzów Niemiec Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich dniach pokazał, że i po tak długiej przerwie nie zapomniał jak strzela się bramki. Polski reprezentant w ostatnich trzech meczach FCB zanotował dwa trafienia.

Wszelkie najważniejsze wydarzenia miały miejsce w pierwszych 45 minutach. Co prawda to piłkarze Carlo Ancelotti’ego miele więcej z gry w ofensywie, ale piłka za każdym razem lądowała w ich bramce. Przy pierwszych dwóch golach mediolańczyków sporą rolę odegrał nowy nabytek, Ricardo Rodriguez. Lewy obrońca, który został sprowadzony z VfL Wolfsburg, zanotował dwie asysty – przy trafieniach Francka Kessi’ego oraz Patricka Cutrone. Ten drugi, kilka minut przed zmianą stron, podwyższył wynik na 3:0, a cała akcja musiała wszystkim przypaść do gustu.

W drugiej połowie obraz gry zbytnio się nie zmienił. Bayern wciąż przeważał w ofensywie, ale w porównaniu z pierwszą częścią spotkania, w końcu miał jakieś okazje do strzelenia gola. Jednak za każdym brakowało postawienia kropki nad i. Czy to Muller’owi czy też Tolisso, który otrzymał dobre podanie od Lewandowskiego. A Milan? Przeprowadził dwie, trzy kontry, którą jedną z nich udanym strzałem zza pola karnego zakończył, także niedawno zakupiony, Hakan Calhanoglu.

Bayern Monchium – AC Milan 0:4 (0:3)
14′ Kessie, 25′ Cutrone, 43′ Cutrone, 85′ Calhanoglu

Bayern Monachium: Fruechtl – Hummels (46′ Sanches), Martinez, Alaba, Bernat (30′ Friedl), Rafinha, Tolisso, Coman, Mueller, Lewandowski, Ribery (46′ J. Rodriguez)

AC Milan: Donnarumma (80′ A. Donnarumma) – Abate (46′ Conti), Zapata (63′ Bonucci), Musacchio (78′ Paletta), Rodriguez (63′ Antonelli), Kessie (79′ Sosa), Montolivo (46′ Biglia), Bonaventura (79′ Mauri), Niang (79′ Gomez), Cutrone (46′ Silva), Borini (63′ Calhanoglu).