7 bramek w Krakowie!! Fatalna passa Lecha dalej trwa!

W 11 kolejce Polskiej Ekstraklasy Cracovia Kraków podejmowała na własnym stadionie mistrza Polski, Lecha Poznań. Drużyna z Wielkopolski przeżywa ogromny kryzys i próbowała odbić się od dna w Krakowie. Niestety plan nie wyszedł…

Ledwie mecz się nie zaczął, a już Maciej Gostomski musiał wyciągać dwa razy piłkę z siatki. Już w pierwszej minucie strzelił Bartek Kapustka, a w 4′ swoje trafienie dołożył Deniss Rakels. W 13′ błąd popełnił bramkarz Lecha. Wznawiając grę rzutem z ręki nie zobaczył stojącego za swoim obrońcą Jendriska. Ten przejął piłkę, lecz próbę przelobowania wyciągnął Gostomski.

W 25′ w końcu obudzi się Lech, lecz gospodarzy uratował słupek. W 37′ ładnej akcji nie wykorzystał Rakels. Ale już w 40′ pomógł im Maciej Gostomski faulując w polu karnym piłkarza Cracovii. Pewnym egzekutorem był Mateusz Cetnarski. Do przerwy Lech przegrywa tylko 3:0, ponieważ Cracovia miała jeszcze z 2-3 dobre sytuacje na zdobycie gola.

Po przerwie Kolejorz miał kilka szans na zdobycie bramki, lecz żaden strzał nie znalazł się w siatce… aż w końcu się udało. Kasper Hamalainen zmniejsza oblicza porażki. Cracovia kolejnego gola zdobyła w 63′ po strzale Erika Jendriska. W 74′ Jakub Wójcicki zdobył piątą bramkę dla Cracovii.

Duże prowadzenie gospodarzy trochę ich rozluźniło, co wykorzystał Kasper Hamalainen. Ostatecznie Cracovia Kraków rozgromiła Lech Poznań 5:2.

Cracovia Kraków 5:1 Lech Poznań

1′ Bartosz Kapustka, 4′ Deniss Rakels, 40′ Mateusz Cetnarski (rzut karny), 63′ Erik Jendrisek, 74′ Jakub Wójcicki – 56′, 76′ Kasper Hamalainen

Cracovia: G. Sandomierski – Deleu, S. Sretenović, P. Polczak, P. Jaroszyński (87′ H. Wołąkiewicz), D. Dąbrowski, M. Covilo, B. Kapustka (70′ J. Wójcicki), M. Cetnarski (65′ M. Budziński), D. Rakels, E. Jendrisek

Lech: M. Gostomski – T. Kędziora (46′ K. Ceesay), M. Kamiński, P. Arajuuri, T. Kadar, Ł. Trałka, K. Linetty, S. Pawłowski, M. Gajos (73′ D. Thomalla), K. Hamalainen, M. Robak (46′ D. Jevtić)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)