Jagiellonia Białystok wraca do gry: Mecz pokaże, czy ta przerwa była za długa

Paweł Stolarski (Legia), Juan Camara (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Jagiellonia Białystok podejmie w sobotę Lecha Poznań w ramach siódmej kolejki PKO Ekstraklasy. – Musimy wyjść na boisko mocno zdeterminowani i pokazać walory, które pokazywaliśmy w poprzednich spotkaniach – mówił Bogdan Zając na wtorkowej konferencji prasowej.

Dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna, a do tego przełożony mecz z Pogonią Szczecin spowodowały, iż Jaga zaprezentowała się w ostatni weekend wrześniowy. Wówczas ponieśli domową porażkę z Zagłębiem Lubin (0:1). – Poznaniacy rozgrywali w ostatnim czasie dużą liczbę spotkań, musieli jakoś rozłożyć siły. Musimy wyjść na boisko mocno zdeterminowani i pokazać walory, które pokazywaliśmy w poprzednich spotkaniach – skomentował szkoleniowiec.

Bogdan Zając w sezonie 2018/19 pracował u boku Adama Nawałki w “Kolejorzu”. Jak wspomina ten okres? – Dla zwykłego kibica to nie ma znaczenia. – Dla mnie jest to poprzednia praca. Obecnie jestem w Jagiellonii, pracuję dla tego zespołu. Rozwijamy się, będziemy chcieli wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo. Tak do tego podchodzę – przyznał.

– Jeżeli chodzi o Ivana Runje, to tę przerwę wykorzystaliśmy w pełni na powrót Chorwata do optymalnej dyspozycji. Rozegrał dwa spotkania w drużynie rezerw, gdzie stopniowaliśmy mu czas gry, do tego praca indywidualna. Ivan jest gotowy do najbliższego spotkania. Jeżeli chodzi o Andreja Kadleca, to tutaj mamy przykrą wiadomości. Z pewnością jest on wykluczony z gry na najbliższe spotkania. Zobaczymy, jak będzie przechodził rehabilitację, jak będzie wyglądał podczas przerwy w występach – dodał.

– Przed każdym meczem robimy analizę, szukamy słabszych stron przeciwnika. Każdy zespół ma słabsze momenty i będziemy je próbowali wykorzystać. Przede wszystkim jednak chcemy skupić się na swojej grze, na tym, co potrafimy i co chcielibyśmy prezentować. Jeśli dołożymy skuteczność do tego, co potrafimy robić dobrze, to myślę, że jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo. Taki też mamy cel na to spotkanie. Mecz pokaże, czy ta przerwa była za długa. Myślę, że z pożytkiem wykorzystaliśmy ten czas. Ci zawodnicy, którzy mogli wystąpić w drużynie rezerw, zaliczyli minuty – zakończył.

źródło: jagiellonia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.