W dzisiejszym spotkaniuzagrały ze sobą obecni wicemistrzowie świata orazkopciuszek imprezy – Kostaryka. Mimo wyniku 0:0 do przerwy mecz zakończył się zwycięstwem

O pierwszej połowie możemy powiedzieć w zasadzie tyle, że się odbyła. Przez większość czasu widzowie  i kibice na stadionie byli zmuszeni oglądać ten sam obrazek; Holandię usilnie starającą się zdobyć bramkę i dzielnie broniącą się i kontrującą Kostarykę. Pierwszą groźną sytuację obejrzeliśmy w  22″ minucie. Wówczas Depay dograł piłkę do Robina van Persiego, jednak strzał “Latajacego Holendra” wybronił keylor navas. Kostarykański bramkarz nie miał również najmniejszych problemów z dobitką Wesleya Sneidera.  Kostaryka równiez staała sie jak mogła, lecz ich akcje były przerywane przez “Oranje”. W 34″ minucie Kostarykanie strzelając na raty do praktycznie pustej bramki nieyli w sgtanie zdobyć gola. W 39″ minucie  sędzia podyktował rzut wolny po brzydkim faulu na Arjenie Robbenie. Holender został odepchnięty przez Juniora Diaza, mimo, iż ten nie był przy piłce. Stały fragment wyegzekwował Wesley Sneijder i piłka pewnie zmierzała w “okienko” lecz i tym razem fantastycznie spisał się Navas.  W końcówce Holandia miała dwie dobre sytuacje  na zdobycie gola Najpierw jednak Arjen Robben został zatrzymany przez Borgesa, następnie memphis Depay zamiast uderzać wolał podawać do Robina van Persiego, lecz kapitan Holendrów faulował w polu karnym.

W drugiej połowie corz mocniej napierała Holandia, lecz Kostaryka nie chciała się poddać. W 53″ minucie po akcji Robben-Sneider strzał odał ten drugi, piłka poleciała jednak wysoko nad bramką.  Dwie minuty później van Persie otrzymał piłkę od Arjena Robbena w polu karnym, jednak zawodnikom z Ameryki udało się zablokować gwiazdę Manchesteru United. Chwilę później zablokowany został strzał Dirka Kuyta.Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 60″ minucie. Wówczas w polu karnym Holandii podczas wykonywania rzutu rożnego przewrócony został Joel Campbell. Sędzia jednak nie zdecydował się wskazać na wapno.  W chwilę później Holandia znowu atakowała lecz RvP był na spalonym. Do końca spotkania Holandia atakowała, a Kostaryk a postawiła przysłowiowy “autobus w bramce”. W 90″ minucie wynik brzmiał 0:0.

Pierwsza połowa dogrywki była prawdziwym oblężeniem Holendrów. Na przemian uderzali Vlaar, Sneijder, Robben, Kuyt i van Persie. Jednak Kostarykanie przerywali akcje, a fantastycznie bronił Keylor Navas. Bramkarz jednak przez dłuższą chwilę leżał na boisku po minięciu się z piłką. Druga połowa dogrywki pokazała, że Kostaryka chciała wygrać. Na początku Bolanos wybił wpadł z piłką w pole karne, lecz została mu wybita piłka. Następnie David Myrie walczył o piłkę pod polem karnym Holandii, a następnie Bolanos oddał strzał, lecz został zablokowany.  potem urena oddał strzał wyłapany przez Cilessena, a Holandiamogła wyprowadzić kontrę.  Do piłki dopadł Robben i oddał strzał, lecz i tu świetnie spisał się Keylor Navas.  Po strzale do piłki doszedł Jermaine lens i wywalczył rzut rożny. Najpierw strzelał Sneijder następnie Robben, lecz obaj nie uderzyli najlepiej. Następnie strzelał kuyt, lecz został zablokowany. Przed konkursem rzutów karnych trener Holendrów zdecydował się zmienić Cillessena na Tima Krula. Po 120 minutach nadal nie zobaczyliśmy bramki.

Holandia 0:0 (0:0, 0:0) Kostaryka  k. 4:3