whoscored.com

Reprezentacja Włoch podniosła się po piątkowej porażce z Argentyną remisując w prestiżowym spotkaniu z Anglią 1:1. Lorenzo Insigne przerwał niechlubną serię.

Obie reprezentacje na zupełnie odmiennych biegunach przygotowań. Anglicy szlifują formę na mistrzostwa świata, a Włosi powoli będą szukać swojej nowej tożsamości po nieudanych eliminacjach i braku awansu, gdzie ostatni taki stan rzeczy miał miejsce 60 lat temu. Synowie Albionu na inauguracje nowego roku pokonali w Amsterdamie Holendrów 1:0 po bramce Jesse’a Lingarda. Squadra Azzurra rozpoczęła 2018 rok od porażki z Argentyną 2:0. Mecz, w którym zdecydowanie skuteczniejszy okazał się być zespół z Ameryki Południowej. Faworytem gospodarze, ale ostateczny rezultat na tablicy wyników prezentował się 1:1. Pierwszą połowę wygrali podopieczni Garetha Southgate’a. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy po niefrasobliwości obrony reprezentacji Włoch.

Druga część spotkania bramkowo dla gości, gdzie w końcówce po konsultacji sędziego z systemem VAR (faulowany Federico Chiesa), został podyktowany rzut karny – jedenastka wykorzystana przez Lorenzo Insigne. Mocny pewny strzał w lewy, dolny róg bramki Jacka Butlanda. Tym samym skrzydłowy Napoli zatrzymał zegar bez zdobytego gola na 374. minucie. Jest to najdłuższa bezbramkowa seria w historii włoskiej kadry, bowiem poprzedni rekord wynosił 360 minut z 2011 roku.

27.03.2018 Mecz towarzyski: Wembley Stadium, Londyn

Anglia – Włochy 1:1 (1:0)

26′ J. Vardy (Lingard)

87′ L. Insigne (k.)

Anglia: Butland – K. Walker, Stones (J. Henderson 73’), Tarkowski – Trippier (D. Rose 60’), Dier, Oxlade-Chamberlain (Lallana 60’), A. Young – Lingard (L. Cook 71’), Vardy (Rashford 70’), Sterling

Włochy: G. Donnarumma – Zappacosta, Rugani, Bonucci, De Sciglio – Pellegrini (Gagliardini 79’), Jorginho, Parolo – Candreva (Chiesa 56’), Immobile (Belotti 64’), L. Insigne

Sędzia główny: Deniz Aytekin (Niemcy)