Dzisiaj na tapetę bierzemy niedawnego szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec, obecnie trenera warszawskiej Legii, Jacka Magierę. 

1. Jacek Magiera urodził się 1 stycznia 1977 roku w Częstochowie. Jako junior to właśnie w tamtejszym Rakowie zaczynał swoją przygodę z piłką.

2. Jako piłkarz, Magiera zadebiutował w Ekstraklasie 18 marca 1995 roku przeciwko Stali Mielec. W barwach Rakowa występował aż do 1996 roku. Przez ten czas w 38 spotkaniach zdobył 8 goli.

3. W swojej karierze zwiedził też między innymi Legie Warszawę, w której grał przez 10 lat z dwoma przerwami na wypożyczenie. Z zespołem ze stolicy zdobył Mistrzostwo Polski, Puchar Ligi oraz Puchar i Superpuchar Polski.

4. W Ekstraklasie we wszystkich występach zdobył łącznie 28 bramek w 233 meczach, jak na defensywnego pomocnika, całkiem korzystny wynik.

5. Karierę piłkarską zakończył po rundzie jesiennej sezonu 2006/2007. Ostatnie 5 meczy rozegrał w barwach Cracovii zachęcony przez ówczesnego trenera pasów, Stefana Białasa.

6. Jacek Magiera był kapitan reprezentacji Polski U-17 na Mistrzostwach Świata Juniorów w Japonii w 1993 roku. Polacy ugrali wtedy 4 miejsce.

7. Karierę trenerską zaczynał jako asystent trenera w kadrze U-18. Następnie przez 7 lat był asystentem w Legii Warszawa. Pierwszym klubem jaki indywidualnie poprowadził było Zagłębie Sosnowiec.

8. Od 29 września Magiera jest szkoleniowcem Legii Warszawa, do której po raz kolejny wrócił, tym razem jako trener. Dotychczas rozegrał tylko dwa spotkania, jedno wygrał, drugie przegrał.

9. Warto też wiedzieć, że Magiera jest magistrem historii. Dyplom uzyskał w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

10. Jacek Magiera posiada dyplom UEFA Pro upoważniający go do trenowania drużyn na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Europie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.