El. EURO U-19: Polska demoluje na inaugurację!

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U-19 wygrała z młodzieżową ekipą Macedonii 4:0, udanie rozpoczynając eliminacje do Mistrzostw Europy do lat 19.

Podopieczni trenera Rafała Janasa, bardzo udanie rozpoczęli drogę do młodzieżowego EURO, zgarniając trzy punkty ze Stadionu Miejskiego w Szubinie. Pierwsza połowa jednak nie wskazywała na takie wysokie zwycięstwo Polaków. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach spotkania, wynik był bezbramkowy.  Druga połowa, to jednak dla gospodarzy całkiem inny mecz. Strzelanie bardzo szybko po przerwie rozpoczął Kamil Jóźwiak. Ewentualną chęć ruszenia do ataku i wyrównania, jaka mogła wstąpić w Macedończyków, szybko zgasił Kamil Wojtkowski. Były piłkarz Pogoni Szczecin w przeciągu czterech minut, dwa razy pokonał bramkarza rywali, dając naszej reprezentacji bardzo pewne i wysokie prowadzenie. Zwycięstwo w 82′ minucie przypieczętował Paweł Tomczyk.

Macedonia U-19: Jankov – Jovanov, Lichina, Sadiki, Manevski – Zdravkovski, Atanasov, Abaz, Elmas (83′ Ristovski), Shefiti (67′ Dodev) – Sulejmani

Polska U-19: Gostomski – Spychała, Żyro, Chrzanowski, Hołownia – Dziczek, Wojtkowski, Jóźwiak, Schikowski (81′ Felsch), Handzik (72′ Szymański) – Listkowski (77′ Tomczyk)

Polska U-19 – Macedonia U-19 4:0 (0:0)

48′ Jóźwiak, 65′ Wojtkowski, 69′ Wojtkowski, 82′ Tomczyk

W drugim spotkaniu “polskiej” grupy Słowacja pokonała Irlandię Północną 1:0.