10 faktów o Lidze Mistrzów

własne

Champions League ruszyło pełną parą, z tej okazji przedstawiam dzisiaj 10 faktów związanych właśnie z Ligą Mistrzów.

1. Liga Mistrzów została utworzona w 1992 roku i miała stanowić zastąpienie Pucharu Krajowych Zdobywców Pucharów. Początkowo w rozgrywkach brało udział tylko 8 drużyn, a pierwszym mistrzem został Real Madryt.

2. Najwięcej zwycięstw w tych rozgrywkach mają właśnie Królewscy. Sięgali oni po puchar Ligi Mistrzów aż 11 razy, wyprzedzając tym samym AC Milan (7) oraz Barcelonę, Liverpool i Bayern (5).

3. Najwięcej zdobytych bramek w Champions League ma Cristiano Ronaldo (95). Drugiego na tej liście Leo Messiego wyprzedza o 9 trafień. Na najniższym stopniu podium miejsce ma Raul, z 71 trafieniami

4. IV runda eliminacyjna jest obsługiwana przez UEFA tak samo jak faza grupowa. To dlatego przy spotkaniu Legii z Dundalk FC w ostatniej rundzie el.LM, były już banery rodem z Champions League.

5. Tylko raz w historii Ligi Mistrzów zdarzyło się, żeby finał rozgrywany był w innym miesiącu, niż maju. Było to spowodowane tym, że 20 tydzień roku przypadł dopiero na czerwiec, więc mecz Barcelona-Juventus z sezonu 2014/2015 musiał odbyć się 6 czerwca.

6. Hymnem Ligi Mistrzów jest hymn koronacyjny Zadok The Priest wykonanym przez Royal Philharmonic Orchestra. Jest to chyba jedyna rzecz, jaka nie zmieniła się od początku rozgrywek.

7. Finał Ligi Mistrzów w sezonie 16/17 odbędzie się w Walii na Millenium Stadium w Cardiff. W 2018 roku natomiast dwie najlepsze drużyny Europy rywalizować będą w Kijowie na Stadionie Olimpijskim.

8. Dla drużyn, które 3 razy z rzędu, bądź po raz piąty zdobętą trofeum, przyznawana jest Honorowa Tarcza. Obecnie posiada ją sześć drużyn: Real Madryt, Ajax Amsterdam, Bayern Monachium, AC Milan, Liverpool i FC Barcelona.

9. Głównymi sponsorami Champions League są takie marki jak Paystation, Heineken, Ford czy też Nissan. To tylko pokazuje popularność tych rozgrywek, nie tylko w piłkarskim świecie.

10. Atletico Madryt aż 3 razy gościło w finale LM, ale ani razu nie potrafiło zdobyć upragnionego trofeum. Natomiast FC Porto swoje dwa występy w finałach uwieńczyło dwoma pucharami.

 


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.