1. Bundesliga: Wolfsburg rozgromił Bayer Leverkusen

vfl-wolfsburg.de

Bayer 04 Leverkusen poniósł wysoką porażkę u siebie z Vfl Wolfsburg (1:4) we wtorkowym spotkaniu 28. kolejki 1. Bundesligi. “Wilki” awansowały na szóste miejsce, które pozwala na awans do europejskich pucharów.

W 43. minucie Maximilian Arnold dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Marina Pongracicia i strzałem głową dał prowadzenie swojemu zespołowi. W pierwszym kwadransie gospodarzy przed utratą bramki uchronił Lukas Hradecky po uderzeniu Joao Victora. Dziewiętnaście minut po zmianie stron wynik podwyższył Maximilian Arnold, natomiast dwie kolejne bramki były udziałem Renato Steffena i Marina Pongracicia, który zdobył tym samym dublet. Gospodarzy stać było na honorowe trafienie, którego autorem był Julian Baumgartlinger.