1. Bundesliga: Remis Unionu Berlin po trzech porażkach

fc-union-berlin.de

Union Berlin z Rafałem Gikiewiczem w składzie zremisowała z FSV Mainz (1:1) w środkowym spotkaniu 28. kolejki 1. Bundesligi. Wcześniej zespół ze stolicy zaznał trzy porażki z rzędu.

Prowadzenie dla gości uzyskał w trzynastej minucie 22-letni Ridle Baku. Niemiec kongijskiego pochodzenia pokonał polskiego golkipera płaskim strzałem. Do wyrównania doprowadził w 33. minucie za sprawą Marcusa Ingvartsena, który kapitalnie wykonał rzut wolny. Tuż przed zejściem do szatni czerwoną kartkę ujrzał Robert Andrich, który brutalnie zaatakował Leandro Barreiro. W drugiej części już żadna z drużyn nie strzeliła gola. FSV Mainz ma ledwie jeden punkt nad strefą spadkową.