1. Bundesliga: Enrico Maassen walczy o utrzymanie posady w Augsburgu

fcaugsburg.de

Według “Kickera”, weekendowy mecz Augsburga z SV Darmstadt (godz. 15:30) prawdopodobnie wywrze większą presję na trenera Enrico Maassena.

Przyszłość 39-letniego szkoleniowca może stanąć pod znakiem zapytania w weekend, jeśli Augsburgowi nie uda się odnieść zwycięstwa. Nowy dyrektor sportowy, Marinko Jurendić oczekuje poprawy i rozwoju, czego jeszcze nie widać. Przerwa międzynarodowa  pozwoli zatem na pewne przetasowania.

Maassen aktywnie stara się rozwiązać problemy. Faktem jest, że Finn Dahmen ma swój pierwszy sezon w roli podstawowego bramkarza, a Patric Pfeiffer, Tim Breithaupt i Philipp Tietz przybyli z 2. Bundesligi. Wszystko to nie ułatwia życia trenerowi, który ma skromne osiągnięcia w karierze.

Od początku roku, FC Augsburg wygrał tylko dwa razy w 17 meczach w 1. Bundeslidze, co jest z najgorszych osiągnięć w historii rozgrywek. 25-letni Robert Gumny rozegrał dotychczas dwa spotkania. Z Bayernem Monachium i Vfl Bochum uzbierał 21 minut, a ostatnie spotkanie z Freiburgiem spędził w całości na ławce.