Zwycięstwo Wisły na inaugurację

Wisła Kraków na inaugurację sezonu 2016/2017 wygrała u siebie z zespołem Pogoni Szczecin 2-1

Trener Dariusz Wdowczyk przyznał przed meczem że celem Wisły na ten sezon jest awans do europejskich pucharów i już na początku spotkania Wisła zdawała się potwierdzać te aspiracje.  Już po dwóch minutach Wisła prowadziła 1-0 po golu Pawła Brożka. Małecki wykonał 70 metrowy bieg z piłką i zagrał do Ondraska który nieczysto uderzył w piłkę, ta trafiła pod nogi Pawła Brożka, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 18. minucie było groźnie pod bramką Wisły. Po odbiorze na połowie gospodarz Murawski uruchomił prostopadłym podaniem Zwolińskiego, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Miśkiewiczem.

32. minuta i było już 1-1. Frączczak zgrał piłkę głową nad siebie, Miśkiewicz popełnił fatalny błąd,  obrońcy skupili się na kryciu Jakuba Czerwińskiego, a niepilnowany Fojut z kilku metrów głową trafił do pustej bramki.

W 37. minucie znów było groźnie pod bramką Wisły. Piłkę na 30 metrze stracił Alan Uryga, Zwoliński popędził przed siebie, zagrał wzdłuż pola karnego do Adama Gyurcso jednak węgier uderzył zbyt lekko i Miśkiewicz zdołał odbić jego uderzenie.

W 57. minucie zagotowało się pod bramką Pogoni. Brożek wpadł z piłką w pole karne “Portowców” z lewego skrzydła i zagrał wzdłuż bramki. Piłkę trącił Słowik, przez co zatańczyła ona na linii bramkowei i dopiero Fojut wybił futbolówkę daleko poza “16”.

W 81. minucie Czerwiński nie nadążył za Zacharą, powalił go na ziemię i otrzymał żółty kartonik. Wisła wykonywała rzut wolny z niebezpiecznej odległości. Do piłki podszedł Pietrzak który wszedł w tym meczy w 69 minucie i fantastycznie uderzył z rzutu wolnego tuż nad murem i przy samym słupku! I było 2-1 dla Wisły.