Real Madryt pokonał na wyjeździe Napoli 2:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pierwszy mecz obu tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Realu 3:1, jednakże bramka strzelona na wyjeździe przez Napoli, pozwalała racjonalnie myśleć o doprowadzeniu do sensacji. Żaden z dwójki reprezentantów Polski, nie wystąpił od pierwszej minuty w drużynie gospodarzy. Od pierwszych minut groźnie atakowało Napoli, co przyniosło korzyść bramkową w 24. minucie. Bramkę zdobył Dries Mernets, a asystę przy bramce zaliczył Marek Hamsik. Sytuacja bramkowa wyglądała niemal identycznie, jak pierwsza bramka zdobyta dla Neapolitańczyków z ligowym starciu z Romą. Widać, że obaj gwiazdorzy rozumieją się bez słów. Później Ronaldo minął Pepe Reinę, jednak sytuacja nie zakończyła się bramką, gdyż na przeszkodzie Portugalczyka stanął słupek. To była jedyna groźna sytuacja ” Królewskich ” w pierwszej połowie. Groźne sytuacje mieli Hamsik oraz ponownie Mertens, jednak obie próby minęły światło bramki. Perfekcyjna pierwsza połowa Napoli. Pytanie tylko, czy wystarczy im sił na drugą połowę. Druga połowa rozpoczęła się od bramki Sergio Ramosa, którą zdobył w 52. minucie. Świetny jest w powietrzu hiszpański obrońca. Można powiedzieć : Jak trwoga, to do Boga. Chwilę później, Real objął prowadzenie w tym meczu za sprawą samobójczej bramki Mertensa. Oto jak z bohatera, stać się anty bohaterem meczu. Już w doliczonym czasie gry, Alvaro Morata podwyższył wynik spotkania. Real Madryt z problemami pokonał podopiecznych Maurizio Sarriego i zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Szkoda Napoli, bowiem przeciwstawili się obrońcom tytułu. Gdyby trafili na słabszego rywala, zapewne mieliby większe szanse na kolejną rundę rozgrywek. Mogą się już w 100 procentach skupić na rozgrywkach Serie A.

SSC Napoli – Real Madryt 1:2 ( 23. Mertens – 52. , 57. Mertens, samobójcza, 92. Morata)

Real Madryt : Navas, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric ( 80. Isco) , Bale ( 68. Vasquez) , Ronaldo, Benzema ( 77. Morata) .

Napoli : Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Diawara, Allan ( 56. Rog) , Hamsik ( 75. Zieliński) , Callejon, Insigne ( 70. Milik) , Mertens.

Wynik dwumeczu : 2:6

Awans : Real Madryt.