Zwycięstwo Athleticu Bilbao, pogrom na Estadio Anoeta!

W ramach poniedziałkowych spotkań 5. kolejki hiszpańskiej Primera Division zmierzyły się ze sobą ekipy Granady i Athleticu Bilbao oraz Realu Sociedad i UD Las Palmas.

Granada 1:2 Athletic Bilbao

Spotkanie lepiej zaczęło się dla zespołu z kraju basków. Już po kwadransie gry za sprawą Raula Garcii Athletic prowadził 0:1. Hiszpan otrzymał piłkę na dwudziestym metrze i fantastycznie przymierzył. Po drodze piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Tuż przed przerwą piłkarze Granady wyrównali. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Carcela który strzałem na krótki słupek pokonał bramkarza gości. Zwycięstwo baskom w 73. minucie zapewnił Laporte. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia pod nogi francuza który z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.

Real Sociedad 4:1 UD Las Palmas

Spotkanie fantastycznie rozpoczęli gospodarze. W 50 sekundzie! meczu piłkę do siatki skierował William Jose. W 20 minucie sytuacja Las Palmas była nie do pozazdroszczenia. Kevin-Prince Boateng wybijał z lini bramkowej piłkę ręką przez co sędzia wskazał na wapno a samego zawodnika odesłał do szatni. Do jedenastki podszedł Carlos Vela który bez problemu ją wykorzystał. W 35 minucie Xabi Prieto dośrodkował w pole karne a Zurutuza strzałem głową pokonał interweniującego Javiego Varasa. Całkowity pogrom nastąpił w 53. minucie. Kolejna jedenastka podyktowana dla Realu Sociedad zamieniona na bramkę przez Williama Jose. Gości było stać w tym spotkaniu tylko na jednego gola. Podanie Roque Mesy na gola zamienił Tana.