Zwycięstwo Arki we Wrocławiu! Piękny gol 17-latka

W dwunastej kolejce Polskiej Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia wygrywa w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 2:1. Ozdobą spotkania była piękna akcja zakończona bramką 17-letniego Mateusza Młyńskiego. Śląsk po raz kolejny zawiódł w tym sezonie przed własnej publicznością. Przypomnijmy w poprzedniej kolejce podopieczni Tadeusza Pawłowskiego ulegli u siebie Legii Warszawa

Śląsk podchodził do tego spotkania po przegranej w prestiżowym spotkaniu z Warszawską Legią. Arka natomiast po pewnym zwycięstwie u siebie z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania to przewaga Śląska zarówno w posiadaniu piłki jak i rzutach rożnych. Przewaga w statystykach w piłce jednak nic nie znaczy  co udowodnili piłkarze Arki kiedy w 34 minucie gdy bliski zdobycia bramki był Jankowski. Świetną interwencją popisał się wtedy Jakub Słowik ratując Wrocławian. Nie był on jednak w stanie zapobiec bramce parę minut później, kiedy po fantastycznym rajdzie swoją premierową bramkę w ekstraklasie zdobył Mateusz Młyński.

Odpowiedź Wrocławian była natychmiastowa. W 45 minucie piłkę ręką zagrał Zbozień a po interwencji systemu VAR sędzia Raczkowski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Karnego pewnie wykorzystał Marcin Robak i oba zespoły schodziły na przerwę z remisowym rezultatem.

Po zmianie stron ambitnie zaczęli gospodarze jednak po raz kolejny bez sytuacji bramkowych. W 48 minucie spotkania świetną kontrę Nalepy na bramkę zamienił ze stoickim spokojem Jankowski wyprowadzając Akrę znów na prowadzenie.

Po drugiej bramce dla Gdynian tempo gry spadło co pozwoliło Arce na spokojne bronienie korzystnego rezultatu. Śląsk znów wizualnie przeważał jednak nie był w stanie zagrozić bramce Stainborsa.

Ostatecznie Akra wygrała 2:1 i przynajmniej do niedzieli jest w czołowej ósemce tabeli. Natomiast Śląsk znów traci cenne punkty na swoim terenie i zbliża się do strefy spadkowej.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik – Dorde Cotra, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Łukasz Broź – Michał Chrapek (64′ Farshad Ahmadzadeh), Augusto – Robert Pich, Maciej Pałaszewski (75’ Mateusz Radecki), Mateusz Cholewak (74′ Damian Gąska) – Marcin Robak

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień (73′ Tadeusz Socha), Christian Maghoma, Fredrik Helstrup, Adam Marciniak – Adam Deja, Michał Nalepa (81′ Adam Danch) – Mateusz Młyński (59′ Rafał Siemaszko), Michał Janota, Maciej Jankowski – Aleksandar Kolew.