Zwycięskie Atletico na fotelu lidera.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 19. kolejki Primera Division było jednocześnie spotkaniem kończącym tę serię gier. Będąca w kryzysie Celta Vigo uległa na własnym stadionie Atletico Madryt 0:2. Drużyna ze stolicy Hiszpanii utrzymała pozycję lidera.

Pierwsza połowa spotkania Estadio de Balaidos nie przyniosła bramek. Prawdziwe emocje rozpoczęły się tuż po przerwie. W 49. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Vietto i Griezmann. Argentyńczyk posłał świetną piłkę wzdłuż bramki gospodarzy, a Francuzowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. Celta mimo dłuższego utrzymywania się przy piłce nie potrafiła zagrozić bramce gości, oddając tylko jeden celny strzał. Wynik 0:1 był nie pewny dla Atletico i goście postanowili postawić kropkę nad i. Konkretnie odpowiedzialność za to wziął na siebie Yannick Ferreira Carrasco. Były zawodnik Monaco popisał się świetną indywidualną akcją, ograł dwóch obrońców rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce ustalając wynik meczu.

Atletico po tym spotkaniu zajmuje 1. miejsce z 44 punktami, z kolei Celta poniosła już trzecią porażkę z rzędu i utrzymuje 5. pozycję w lidze.

Celta Vigo – Atletico Madryt 0:2 (0:0), 10.01.2016r. godz. 20:30, Estadio de Balaidos (Vigo)

0:1 – Griezmann 49′

0:2 – Y.F. Carrasco 80′

sędzia: R. Bengoetxea

frekwencja: 13 550