“Zwycięski remis” reprezentacji Polski U17. Awans Biało-czerwonych do II rundy eliminacji

laczynaspilka.pl

Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała 2:2 (1:2) z Irlandią w trzecim meczu grupy 5 eliminacji do mistrzostw Europy U17. Zdobyty punkt pozwolił drużynie Dariusza Gąsiora awansować do II rundy eliminacji ME.

Reprezentacja Polski objęła prowadzenie w 12. minucie za sprawą Oliviera Sławińskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny. Osiem minut później zawodnik Zagłębia Lubin po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Były to jego pierwsze trafienia w narodowych barwach.

W 27. minucie bramkę kontaktową dla gospodarzy turnieju eliminacyjnego strzelił Mark O’Mahony, a po godzinie gry do wyrównania doprowadził Justin Ferizaj. Finalnie, drużyna prowadzona przez Dariusza Gąsiora zremisowała z Irlandią 2:2 (1:2). “Biało-czerwoni” tym samym zapewnili sobie awans do II rundy eliminacji mistrzostw Europy U17.

Irlandia: 1. Conor Walsh – 4. Sam Curtis, 5. Cathal Heffernan, 2. Luke Browne, 3. Luke O’Brien – 11. Franco Umeh (77, 21. Trent Kone Doherty), 8. James McManus, 15. Darius Lipsiuc (46, 6. Justin Ferizaj), 10. Rocco Vata, 7. Kevin Zefi – 9. Mark O’Mahony.

Polska: 12. Marcel Mendes-Dudziński – 16. Miłosz Kurzydłowski, 9. Bartosz Tomaszewski, 14. Mikołaj Tudruj – 5. Tommaso Guercio, 2. Jakub Staniszewski, 8. Marcel Kalemba (70, 6. Bartosz Bernatowicz), 11. Kacper Masiak (90, 18. Jakub Jędrasik), 20. Kacper Terlecki (74, 13. Dawid Gruszecki), 7. Maciej Bochniak (90, 19. Maksymilian Dziuba) – 4. Oliwier Sławiński.

Żółte kartki: McManus, O’Brien, Heffernan, Zefi – Guercio, Sławiński.

Sędzia: Sigurd Kringstad (Norwegia)