Zwycięska FC Barcelona goni Real Madryt

W pierwszym spotkaniu 15. kolejki La Liga Santander, ostatnia w tabeli Osasuna Pampeluna poniosła porażkę z mistrzem Hiszpanii FC Barceloną (0:3).

Pierwsza połowa była rozgrywana pod dyktando Dumy Katalonii. W pierwszym kwadransie podopieczni Luisa Enrique stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji. Najlepszą z nich miał Luis Suarez, który trafił w słupek, w innej akcji piłka po jego uderzeniu minęła nieznanie prawy słupek bramki. Leo Messi w dwóch sytuacjach sam na sam musiał uznać wyższość golkipera, który był bohaterem pierwszej części gry.

Po zmianie stron, to gospodarze jako pierwsi groźnie zaatakowali. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się 27-letni Serio Leon, lecz jego strzał zatrzymał się na porzeczce. Katalończycy jednak spokojnie rozgrywali futbolówkę jak to mają w zwyczaju. W 59. minucie 29-letni Leo Messi podał piłkę na lewą stronę do Jordi Alby, a ten wyłożył ją do Luisa Suarez, który trafił do siatki. Kilka minut później po raz kolejny asystę zaliczył Jordi Alba, tym razem przy trafieniu Argentyńczyka Leo Messiego. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Leo Messi, dla którego to już jedenasty gol w sezonie La Liga.

Osasuna Pampeluna – FC Barcelona 0:3 (0:0)
L. Suarez 59′, Messi 72, 90+2

Osasuna: N. Perez – Oier (Tano), M. Flano (Garcia), Marquez, C. Clerc – de las Cuevas, R. Torres, Causić, Berenguer – Leen, O. Riera (Kenan)

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – A. Gomes (Rafinha), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suarez, Arda Turan (D. Suarez)

Sędzia: Juan Martinez Manuera