Żurkowski bliski odejścia z Fiorentiny. Polak poszuka szansy na wypożyczeniu

Szymon Żurkowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piotr Koźmiński z “Super Expressu” poinformował, że Szymon Żurkowski może trafić w najbliższym czasie na wypożyczenie do Empoli FC.

Żurkowski trafił do Fiorentiny latem ubiegłego roku, ale nie udało mu się przebić do pierwszego składu “Violi”. Środkowy pomocnik w tym sezonie rozegrał zaledwie dwa spotkania, a na murawie spędził łącznie 10 minut. Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że wypożyczenie byłoby najlepszą opcja dla utalentowanego pomocnika. 22-latkiem zainteresowane były też kluby z zagranicy, chociażby z Anglii, czy Niemiec. Jednak właścicielom Fiorentiny zależało na tym, aby znaleźć Polakowi klub we Włoszech, żeby po powrocie był gotowy do walki o pierwszy skład we Florencji.

Żurkowski miałby zostać wypożyczony tylko do końca sezonu. Dla Polaka byłoby to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ Empoli zajmuje piętnaste miejsce w tabeli Serie B i może spaść do trzeciej ligi. “Azzuri” mają tylko cztery „oczka” straty do ósmej Perugii, ale jednocześnie tylko jeden punkt przewagi nad Venezią, która zajmuje miejsce oznaczające grę w barażach o utrzymanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi