Żuraw trenerem Lecha na kolejny sezon!

Dariusz Żuraw trenerem Lecha Poznań na kolejny sezon.

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Dariusz Żuraw pozostanie trenerem pierwszego zespołu Lecha Poznań. Szkoleniowiec związał się z Kolejorzem do 30 czerwca 2021 roku. 

Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez szefów klubu. Teraz będę chciał zapracować na zaufanie kibiców, którzy są niezwykle ważni i bez ich wsparcia nie uda nam się osiągnąć celów, jakie przed nami. Kolejorz znajduje się na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie –  powiedział szkoleniowiec Lecha.

Żuraw do Lecha trafił w trakcie sezonu 2014/2015, kiedy został asystentem Macieja Skorży.  W tamtych rozgrywkach świętowali wspólnie mistrzostwo Polski. Do Poznania wrócił w czerwcu ubiegłego roku, żeby objąć trzecioligowe rezerwy. W trakcie rozgrywek dwukrotnie przejmował ekstraklasowego Kolejorza. Jesienią w dwóch meczach wywalczył cztery punkty. Pracował do momentu, w którym klub związał się z Adamem Nawałką. Wiosną raz jeszcze wszedł do szatni przy Bułgarskiej. W kryzysowym momencie miał pracować co najmniej do końca sezonu. W rundzie finałowej wywalczył na razie dziewięć punktów, pokonał dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły po rundzie zasadniczej – Legię Warszawa (1:0) oraz Lechię Gdańsk (2:1).

Teraz już wiadomo, że jego misja potrwa dłużej, bo wykorzystał szansę, jaka otworzyła się przed nim w kwietniu. Zarząd klubu wraz z dyrektorem sportowym zdecydował bowiem o powierzeniu Żurawiowi misji przebudowy zespołu przed kolejnymi rozgrywkami. W życie wchodzi dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Źródło: Lech Poznań


 

Przejdź do paska narzędzi