Żuraw: Nie można tracić koncetracji

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Trener Kolejorza Dariusz Żuraw odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed spotkaniem Lecha Poznań z Wisłą Płock.

Na pytanie czy zawodnicy pierwszego składu będą występować w drużynie rezerw, Dariusz Żuraw odpowiedział:

Jeśli zawodnik będzie potrzebował ogrania, będzie odsyłany na mecz zespołu rezerw.

Czy Christian Gytkjaer jest gotowy do gry:

Gytkjaer jest gotowy do gry, ale nie zdradzę czy zagra od pierwszej minuty. Mamy pewien plan na ten mecz, ale o tym najpierw dowiedzą się zawodnicy. Gytkjaer jest gotowy na 90 minut. 

Czego Lech Poznań spodziewa się po Wiśle Płock:

W Wiśle wiele zależny od doświadczonych zawodników, choćby od Furmana. Nie jest to tak że o przeciwniku nie wiemy nic, siłą jest doświadczenie. Wisła Płock jest groźna w kontrataku, pewnie większość meczu zagramy w ataku pozycyjnym. Ale ćwiczyliśmy to, więc to nie powinno dla nas stanowić problemu.

O wnioskach z meczu z Piastem:

Analizowaliśmy mecz z Piastem, mieliśmy gorsze momenty, ale tez były dobre. Analizowaliśmy też indywidualnie każdego piłkarza. Pod kątem meczu z Wisłą zmiany w składzie mogą być. To był pierwszy mecz w lidze, dla wielu zawodników pierwszy w zespole. Zawodnicy zobaczyli naszych kibiców, którzy świetnie dopingowali nas w Gliwicach. Zespół pierwszy raz przegrywał, to było coś nowego dla zawodników, ale zareagowali prawidłowo. Piłkarze muszą zrozumieć, że nie można sobie pozwolić na stratę koncentracji ani na chwilę. 

O Lubomirze Satce:

Lubo wprowadził się w zespół bardzo dobrze, ma odpowiednią jakość piłkarską, będziemy mieć z niego dużo pożytku. Wszystko musi iść jednak swoim torem, lecz jestem pewny że wkrótce go zobaczymy i będzie wartością dodaną. 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *