Żuraw: Musimy być gotowi na różne scenariusze

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Szkoleniowiec Lecha Poznań na czwartkowej konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią Białystok, podkreśla że ma plan na pokonanie zespołu z Podlasia, i wierzy że Kolejorz utrzyma miejsce w czołowej ósemce. 

Jagiellonia od naszego ostatniego spotkania się zmieniła, odeszli zawodnicy którzy stanowili o sile ofensywnej zespołu, pod tym względem na pewno nasz rywal wygląda gorzej, jednak są tam również piłkarze, którzy indywidualnymi akcjami potrafią przesądzić o wyniku spotkania. – tak o sobotnim rywalu wypowiadał się trener Lecha. 

Dariusz Żuraw odniósł się również do formy napastników Kolejorza, która w ostatnich tygodniach pozostawała wiele do życzenia. 

Mieliśmy prawie tydzień na to, żeby dobrze popracować. I Christian, i Timur wyglądają zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Mam nadzieję, ze ten tydzień pracy pozwoli im na dojście do dobrej dyspozycji, bo widać, że obydwaj bardzo chcą. Potencjał Christiana znamy, natomiast w Timurze drzemią duże możliwości. Zagrał w rezerwach o niebo lepiej niż poprzednim razem, strzelił gola, strzelił drugiego nieuznanego, doszedł do kilku innych sytuacji. Cieszy to, że był zaangażowany i mocno wierzę w to, że da nam w tych ostatnich meczach jeszcze trochę radości – ocenił szkoleniowiec Lecha.

Bez względu na to jak się potoczy mecz z Jagiellonią, to musimy być gotowi na różne scenariusze. Ważne żebyśmy ani na moment nie zwątpili w to, że jesteśmy w stanie zrobić dobry wynik. 

Lech zagra z Jagiellonią Białystok w sobotę o godz 18.00 na własnym stadionie. Wygrana zapewni lechitom miejsce w grupie mistrzowskiej, a w przypadku ewentualnej porażki, Kolejorz będzie musiał oglądać się na wyniki innych drużyn. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi