Znowu afera w Juventusie! Tym razem agenci i faktury w tle

Juventus logo

Zdjęcie: Juventus

Juventus jest w centrum kolejnego dochodzenia.

“La Repubblica” we wtorek szczegółowo opisuje kolejne dochodzenie wobec “Starej Damy”. Ujawniono kolejne szczegóły, które pojawiły się w ramach śledztwa tzw. “Prisma”. Dla przypomnienia – “Prisma” dotyczyła nieprawidłowości finansowych w działalności klubu w ostatnich latach. To właśnie przez to Juventus kończył sezon 2022/23 z ujemnymi punktami i bez europejskich pucharów.

Kolejne konsekencje śledztwa porażają. Ujawniono szereg faktur za transakcje, w których zamieszani byli agenci, którzy nie odegrali żadnej roli, a i tak otrzymali wynagrodzenie. Wszystko po to, aby spłacić wcześniej uzgodnione długi. Sprawa zyskała już nawet przydomek “Agentopoli”. Wśród zaangażowanych agentów są mają być znane nazwiska w świecie włoskiej piłki nożnej. W tym Davide Lippi, Gabriele Giuffrida, Giuseppe Galli, Vincenzo Morabito, Michele Fioravanti i Tullio Tinti.

Warto podkreślić, że obrona agentów musi zostać przesłana do dzisiaj. Po tym CAS (Komisja Agentów Sportowych) zdecyduje, czy nałożyć sankcje na zaangażowane strony. Czasu zatem jest niewiele i pytanie brzmi – czy “Stara Dama” nie spotka się wkrótce z kolejnymi sakcjami?

Samo dochodzenie “Prisma” w sprawie Juventusu wciąż trwa, ale posuwa się powoli do przodu. Ostateczne orzeczenie nie jest spodziewane wcześniej niż w 2025 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.