Znamy diagnozę odnośnie urazu Matthijsa De Ligta. Obrońcę Bayernu czeka kilkutygodniowa przerwa

Holenderski defensor Bayernu Monachium musiał przedwcześnie opuścić plac gry podczas wczorajszego meczu w ramach 1/16 finału Pucharu Niemiec. 24-latek miał problemy z kolanem. Dziś poznaliśmy diagnozę.

W środę Bayern Monachium sensacyjnie przegrał z trzecioligowym 1. FC Saarbrücken (2:1) i w kompromitujący sposób pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Niemiec. Podczas pierwszej połowy spotkania kontuzji doznał jeden z defensorów mistrza Niemiec, Matthijs De Ligt. Uraz wymusił na piłkarzu zejście z boiska.

Tuż po meczu pojawiły się doniesienia sugerujące uszkodzenie więzadła wewnętrznego w kolanie Holendra. Niestety wstępne informacje na temat kontuzji De Ligta potwierdziły się. Sztab medyczny Bayernu Monachium przyznał, że 24-latek doznał częściowego naderwania więzadła przyśrodkowego w prawym stawie kolanowym. W oficjalnym komunikacie klub nie poinformował o tym, jak długo będzie pauzował obrońca “Die Roten”. Przypuszcza się jednak, że jego przerwa potrwa około czterech tygodni.

W sobotę Bayern rozegra arcyważne spotkanie przeciwko Borussii Dortmund w ramach 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz zostanie rozegrany na Signal Iduna Park, a pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 18:30.