Znamy datę nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy
Poznaliśmy datę startu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Kampania 2020/2021 wystartuje pod koniec sierpnia.
Obecny sezon PKO BP Ekstraklasy powoli zmierza do końca. Dziś zakończymy 34. kolejkę, a już w przyszłej możemy poznać mistrza Polski, ponieważ Legii Warszawa wystarczy już tylko zwycięstwo z Cracovią lub nawet sam remis, jeśli Piast Gliwice lub Lech Poznań zgubią punkty ze swoimi rywalami. Przez przerwę koronawirusową sezon został mocno obsunięty w czasie, co wpływa też na kolejną kampanię, która rozpocznie się później niż zakładano jeszcze przed pandemią.
Dokładny powrót Ekstraklasy jest zaplanowany na 22 sierpnia, o czym poinformował na antenie radia Weszło FM szef departamentu rozgrywek w PZPN - Łukasz Wachowski. Z kolei rozgrywki Fortuna 1. Ligi zaczną się tydzień później. Zatem piłkarzy czeka tylko miesiąc przerwy między kolejnymi sezonami.
Oprócz wieści o starcie nowego sezonu Wachowski wspomniał także o sprawie tegorocznych spadkowiczów. Zdementował on plotki o możliwym spadku tylko jednej drużyny zamiast regulaminowych trzech.
Temat utrzymania Arki Gdynia i Korony Kielce to w 99 procentach temat stworzony przez media i kluby - komentuje Wachowski.
-

Polska PiłkaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań






Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Polska PiłkaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem






Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-

Polska PiłkaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok






Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-

Polska PiłkaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem






Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

Polska PiłkaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy






Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Polska PiłkaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła






Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55









































