Zmiany w zespole Legii Warszawa

Bartosz Slisz

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Zespół Legii stale się zmienia, a klub w ostatnim miesiącu powitał w swoim gronie czterech nowych piłkarzy. Nazwiska nowych zawodników wcale nie są obce w świecie futbolu, a Legia nie ukrywa, że ma spore plany i oczekiwania od piłkarzy. Dziś przyglądamy się sylwetkom dwóch „najnowszych dodatków” w Legii i oceniamy jak ich obecność w klubie może wpłynąć na pozycję klubu.

Ernest Muci

W dniu 23 lutego 2021 roku, Ernest Muci oficjalnie dołączył do zespołu Legii Warszawa. 19-letni napastnik jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia na Bałkanach. Jego kontrakt z warszawskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Ernest Muci to młodzieżowy reprezentant Albanii i jednocześnie były najlepszy zawodnik lidera kraju – FK Tirany. Piłkarz odbył 60 meczów w barwach klubu, zdobywając dla FK Tirany aż 18 bramek.

Nowy napastnik Legii nie krył radości przystępując do warszawskiej drużyny. Sam skomentował ten krok, mówiąc: „Legia to wielki klub i wielka szansa dla mnie. Muszę się tu dobrze pokazać i być najlepszą wersją siebie. Legia posiada doskonałą bazę treningową, obejrzałem też stadion, przyjrzałem się zawodnikom, którzy reprezentują wysoki poziom. Chcę jeszcze dojrzeć i cieszyć się grą. Staję przed nową szansą i choć to trudne wyzwanie, czuję, że jestem na nie gotowy”.

Choć zakup nowego napastnika odbył się zaledwie parę dni temu, już dziś wiemy z jakim numerem Muci będzie występował na boisku. Młody napastnik wybrał numer 20 – już niedługo będziemy mogli wypatrywać koszulki z tą liczbą na murawie boisk podczas meczów Legii.

Jak donoszą media, Mistrzowie Polski zapłacili za Muciego około 500 tysięcy euro plus 150 euro w postaci bonusów. Kwota ta została podzielona na raty, a większość gotówki wpłynie na konto Albańczyków dopiero po sezonie. KF Tirana ma także opcję otrzymania 10% kwoty z następnego transferu. Co ciekawe, do ostatniej chwili nie było wiadomo czy Muci dołączy do Legii, bowiem pracodawca Albańczyka wyceniał go na 800 tysięcy euro, a graczem zainteresowane były kluby z Ukrainy i Szwecji, a także z Niemiec.

Nazarij Rusyn

Kolejnym dodatkiem w klubie Legii jest nowo-pozyskany napastnik Nazarij Rusyn. 22-letni gracz będzie występował w barwach Legii do końca 2021 roku w ramach wypożyczenia. Klub będzie miał opcję wykupu byłego młodzieżowego reprezentanta Ukrainy z klubu Dynamo Kijów.

Piłkarz zadebiutował w ukraińskim klubie w wieku zaledwie 19 lat. Sam rozegrał 47 meczów na poziomie ukraińskiej ekstraklasy, zdobywając 12 bramek dla klubu, ale także Puchar Ukrainy w sezonie 2019/2020.

Zawodnik, choć wciąż bardzo młody wiekiem, już teraz może pochwalić się nieprzeciętnym doświadczeniem na boisku, nie pomijając wydarzeń najwyższej rangi – w tym dwukrotnego wystąpienia w fazie grupowej Ligi Europy UEFA, a wcześniej też w UEFA Youth League.

Rusyn, podobnie jak Muci, nie krył zadowolenia ze zmiany, która nadeszła w jego karierze. Młody zawodnik skomentował swoje początki w Legii w następujący sposób: „Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Legii. Brałem udział w zgrupowaniach Dynama i sądzę, że jestem w odpowiedniej dyspozycji, mogę grać na 100 procent. Na pierwszym miejscu jest przede wszystkim drużyna. Moje gole są tylko dla niej i mają służyć temu, żeby wygrywała i sięgała po trofea”.

Rusyn będzie występował w barwach Legii z koszulką z numerem 31.

Legia stawia na świeżą krew

Choć Rusyn i Muci są najświeższymi członkami klubu, „Wojskowi” mają na koncie jeszcze dwa inne transfery dokonane w przeciągu minionego miesiąca. Jasur Jakszibojew i Artem Szabanow to kolejni gracze, którzy dołączyli do warszawskiej ekipy.

Lider ekstraklasy, choć dość późno obudził się z transferami w tym roku, nie próżnuje i stale walczy o możliwie najsilniejszy skład drużyny. Choć Pogoń Szczecin goni Legię, będąc jeden punkt za liderem w tabeli, to wciąż warszawski klub stoi śmiało na czele. Czy nowe nabytki Legii jeszcze bardziej umocnią pozycję drużyny? Zespół Legii mocno w to wierzy, a wraz z nim także wielkie grono kibiców stołecznego klubu.

Nic dziwnego, że rzesze fanów wspierają ukochany klub w drodze po zwycięstwo. Wielu oddanych kibiców już dziś stawia zakłady na nadchodzące mecze Legii – Ty też możesz to zrobić wybierając znanego bukmachera i obstawiać bezpieczne zakłady online!

Teraz pozostaje nam śledzić sukcesy nowych graczy klubu i, gdy przyjdzie odpowiedni czas, poddać ewaluacji zakup piłkarzy. My, jak zawsze, pozostajemy czujni i bacznie przyglądamy się kolejnym krokom Legii oraz innych polskich klubów piłkarskich!


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *