Zła informacja dla Newcastle United. Harvey Barnes wypada z gry do końca roku

Twitter/X: @NUFC

Podczas wyjazdowego meczu z Sheffield United (0:8) Harvey Barnes doznał kontuzji stopy. Dziś Eddie Howe ujawnił, że 25-latka czeka długa przerwa.

Harvey Barnes zasilił tego lata szeregi Newcastle United, dołączając do ekipy popularnych “Srok” z Leicester City za blisko 40 milionów funtów. Już podczas swojego oficjalnego debiutu zdobył bramkę i zanotował asystę w wygranym 5:1 spotkaniu przeciwko Aston Villi. Jednak w kolejnych meczach Barnes wciąż spełniał rolę zmiennika (wyjątkiem było starcie z Brentfordem).

W ubiegłą niedzielę Newcastle United udało się na Bramall Lane, aby zmierzyć się z tamtejszym Sheffield United. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych (0:8), a Harvey Barnes dostał szansę gry od pierwszej minuty. Niestety jego występ nie trwał zbyt długo, bo już w 12. minucie został zmieniony przez Anthony’ego Gordona. Zejście 25-latka było podyktowane urazem.

Jak się później okazało, chodziło o kontuzję stopy. Dziś Eddie Howe poinformował, jak długo będzie pauzował skrzydłowy “Srok”.

– Sądzimy, że będzie pauzował przez około trzy miesiące. Jego kontuzja nie wymaga operacji, co jest dobrą wiadomością, ale jego stopa jest teraz w bucie ortopedycznym. To kontuzja pod palcem u stopy. Zaczął teraz rehabilitację i musi odpocząć, aby wszystko wróciło do normy, wtedy będziemy mogli go ponownie odbudować – powiedział Howe.

Newcastle United zajmuje obecnie 8. miejsce z dorobkiem 9 punktów w tabeli Premier League. W najbliższą sobotę na St. James’ Park zawita jeden z tegorocznych beniaminków ligi, czyli Burnley prowadzone przez Vincenta Kompany’ego. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego.