Zinedine Zidane po meczu z Chelsea: Sprawa jest otwarta

Getty Images

Trener Zinedine Zidane w pomeczowej rozmowie docenił klasę rywala. Jednocześnie twierdzi, że sprawa awansu do wielkiego finału jest wciąż otwarta.

Wczorajszego wieczoru to Chelsea jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Cristian Pulisic po asyście Antonio Rudigera pokonał Thibaut Courtois i stał się pierwszym Amerykaninem, który strzelił gola w półfinale Ligi Mistrzów. Dla nieszczęście dla londyńczyków, po kilku minutach Karim Benzema popisał się fenomenalnym trafieniem. Pomimo tego, że z całą pewnością 1:1 to korzystniejszy wynik dla Anglików, pod żadnym pozorem nie można skreślać “Królewskich”. Zinedine Zidane jest jednak optymistycznie nastawiony przed rewanżem.

– Pierwsza połowa była dla nas trudna. W drugiej mieliśmy już większą kontrolę nad spotkaniem – stwierdził Zinedine Zidane podczas pomeczowej rozmowy z Diario AS

Chelsea grała dziś naprawdę szybko i znakomicie weszli w ten mecz. My jednak możemy być zadowoleni, bo przed rewanżem sprawa jest jak najbardziej otwarta. Lubimy grać na wyjeździe, wówczas możemy mocno przycisnąć rywala. Żyjemy i jedziemy na drugi mecz.

– Nasz rywal to naprawdę dobry zespół. Oni na ostatnie 20 spotkań, 16 kończyli bez straty gola. Uważam, że nie doszli tu bez powodu. Grają bardzo dobrze i trzeba na nich uważać.

Rewanżowe spotkanie z Chelsea ma odbyć się już 5 maja. Zanim jednak “Los Blancos” powalczą o finał, czeka ich ligowa potyczka z Osasuną Pampeluna.

źródło: Football Espana