Zieliński: Nie jest to efekt spontaniczności, tylko głęboko przemyślanej decyzji

Jacek Zieliński i Goncalo Feio

Fot. Legia Warszawa

Jacek Zieliński w środę zapewniał, że decyzja o zmianie trenera w Legii Warszawa była w pełni przemyślana.

W środę stołeczny klub zaprezentował Goncalo Feio, jako swojego nowego szkoleniowca. Portugalczyk podpisał umowę ważną do końca sezonu 2024/25. Na stanowisku zastąpił Kostę Runjaicia. Samo zwolnienie Runjaicia na kilka tygodni przed końcem sezonu było dla wielu osób sporym zaskoczeniem.

Decyzja o zatrudnieniu Goncalo Feio było głęboko przemyślana. Zarząd był do tej decyzji przygotowany dużo wcześniej. Dwa dni temu moja decyzja została zaakceptowana.  To nie jest efekt impulsywnej decyzji, tylko naszych analiz – zapewniał dyrektor sportowy Legii podczas konferencji prasowej.

– Od października wpadliśmy w duży dołek. Zanotowaliśmy cztery porażki z rzędu. Na przestrzeni pół roku nasze wyniki nie były zadowalające. W 19 meczach zdobyliśmy 25 punktów. Tak jak mówię – to nie jest efekt, z którego w Legii możemy być dumni. Oczywiście o wiele lepiej pogodziliśmy ligę z grą w Europie. Ale to nadal nie było wystarczające. Przez pół roku nie byliśmy w stanie ustabilizować naszej gry. To był dostateczny okres, aby ocena nie była pozytywna. Bardzo szanuję trenera Kostę. Uważam, że to był bardzo dobry wybór. Rozwinęliśmy się bardzo dobrze przez 15 miesięcy. Od września nastąpiła jednak stagnacja, a może nawet regres. Decyzję podjęliśmy widząc spadek naszego poziomu. Jestem przekonany, że zatrudnienie trenera Feio będzie dobrą decyzją – dodał.

Część dziennikarzy sugerowało, iż decyzja Zielińskiego była podyktowana słowami Runjaicia o polityce transferowej klubu.

Liczyłem na to, że te ostatnie mecze pozwolą nam się rozwinąć. Myśleliśmy, że być może wejdziemy na wyższy poziom. Tak się jednak nie stało. Wypowiedź trenera Runjaicia po meczu z Jagiellonią nie miała żadnego znaczenia na naszą decyzję – odpowiedział Zieliński.

Feio ma świetny warsztat i odpowiednią charyzmę, jeśli chodzi o taki klub jak Legia. Jest świetnym strategiem, który cały czas się rozwija i dąży do tego, aby być lepszym. Uznałem, że to dobry moment, aby podpisać kontrakt z Goncalo Feio. Z nowym trenerem jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Wiem, że ludzie wracają do przeszłości. To jest Legia, nowa szansa, którą trener Goncalo Feio może wykorzystać – zapewnia Zieliński.

Feio będzie miał trudne zadanie, bo choć Legia grała ostatnio z Jagiellonią, to w najbliższych tygodniach będzie rywalizować z ligową czołówką. Choćby w najbliższą sobotę w Częstochowie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – Rakowem.

Źródło: Legia Warszawa/WłasneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.