Zieliński: Jest duży niedosyt

W piątek Arka Gdynia zremisowała z Koroną Kielce (1:1), a Jacek Zieliński przyznał, dużo brakuje, by powiedzieć o pełnym przełamaniu. “Żółto-niebiescy” nadal zamykają ligową tabelę z dorobkiem jednego “oczka”.

Z jednej strony mamy punkt i pierwszą bramkę, ale z drugiej jest też duży niedosyt. Szkoda tego meczu. Gdybyśmy w końcówce mieli trochę więcej “chłodnej głowy”, spokoju i jakości, to byśmy prawdopodobnie ten mecz wygrali. Jest 1 punkt i przełamanie. Kolejny mecz, który dużymi fragmentami pokazuje, że robimy krok do przodu, powoli się podnosimy i wychodzimy z tego marazmu – zaczął konferencję prasową Jacek Zieliński. – Dużo jeszcze brakuje, żeby powiedzieć o pełnym przełamaniu, ale duże słowa uznania dla chłopaków. Mimo tego, że nie szło, były ciężkie momenty, to wytrzymaliśmy i potem przycisnęliśmy rywali. Jednak do zwycięstwa trochę zabrakło – dodał.

Z kolei Gino Lettieri uważa, iż remis jest sprawiedliwym rezultatem, ponieważ w pierwszej połowie przeważali “złocisto-krwiści”, zaś w drugiej gospodarze. – Muszę się jeszcze uspokoić. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Graliśmy fajną, szybką i ofensywną piłkę i nie była to tylko ta okazja, kiedy strzeliliśmy bramkę na 0:1, ale i te okazje które Pućko i Papadopulos mieli też przed sobą, także pierwszą połowę mogę podsumować jako naprawdę bardzo dobrą w naszym wykonaniu – ocenił Włoch.

źródło: korona-kielce.pl / arka.gdynia.pl