Zbigniew Boniek: Wszyscy czują się w tej kadrze i w swoich rolach dobrze

Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell

Dzisiaj na pytania dziennikarzy w Opalenicy odpowiadał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wypowiedział się na temat meczu Polski z Rosją, przygotowań do EURO 2020 oraz “pompowania balonika”.

– Druga połowa z Rosją dla mnie była lepsza, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce to było 62 procent. Tutaj mam inne zdanie niż większość, której bardziej podobała się w naszym wykonaniu pierwsza część – skomentował mecz towarzyski z Rosją

– Kiedy zobaczyłem, jak gramy we Wrocławiu ustawieni, jaki jest skład to pomyślałem, że pół roku temu nikt sobie tego tak nie wyobrażał. Okazało się, że taka drużyna może grać i spełniać oczekiwania szkoleniowca – dodał na temat ostatniego spotkania.

– W 2016 roku było trochę przepychu. Do Arłamowa lecieliśmy helikopterem. Powielać te same miejsca z wieloma tymi samymi piłkarzami jest niepotrzebnie. Nie chodzi o to że było źle, trzeba coś zmieniać. Żyjemy w dobrych, fajnych warunkach – skomentował klimat przygotowań do EURO 2020.

– Oglądałem dzisiejszy trening i podobało mi się w nim wszystko. Dyscyplina, intensywność, uśmiechy, piękne bramki. Jestem w tej drużynie zakochany, na najważniejszych pozycjach grają ci sami piłkarze od pięciu lat. Nie przypominam sobie aby były jakieś problemy z tymi ludźmi, lubię ich – wypowiedział się o treningach i metodach szkoleniowych Paulo Sousy.

– Nowy ład piłkarski spowodował, że tej presji i deklaracji jest mniej. To nigdy nie wypływało z naszych ust, tylko bardziej z pompki medialnej. Piłkarze chcieliby zagrać jak najlepiej, ale nie czują presji z tym związanej – skomentował kwestię “pompowania balonika”.

– Nie ma tu piłkarzy do grania na fortepianie i takich, którzy mają ten fortepian nosić. Wszyscy czują się w tej kadrze i w swoich rolach dobrze – powiedział.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.