Zbigniew Boniek: Nie dziwię się, że PZPN tak walczył

Paweł Maul (Piłkarski Świat)


Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat ostatnich informacji o polskiej reprezentacji dla ”Goal.pl”.

Czy wiadomo może, czy FIFA wrzuci kogoś do drabinki na baraże? Zbigniew Boniek nie ma pewności.

– W dzisiejszych czasach trzeba uważać, co się mówi, bo później ludzie czepiają się każdego słowa. Mój wywiad z panem pójdzie powiedzmy za trzy godziny. Teraz coś powiem, zaraz się to zmieni. Nie mam żadnej pewności. Pewny natomiast jestem jednego – nie będziemy grali z Rosją. A najbardziej uczciwe byłoby zagranie z kimś innym. Ale to podsuwa szereg pytań: z kim? W Polsce, czy nie w Polsce? Uważam, że w czwartek wieczorem, najpóźniej w piątek, jakaś decyzja musi być – stwierdził.

Boniek zapytany został też czy PZPN odegrał jakąś rolę w całej sprawie. Odpowiedział następująco:

– PZPN zachował się bardzo dobrze. Ja się nie dziwię, że tak walczył. Choć myślę, że każda federacja, która musiałaby grać z Rosją, zachowałaby się podobnie. Ale tyle już rozmawiamy o piłce, a nie zapominajmy, że w tym, co się dzieje, ona jest ziarenkiem. Umierają ludzie, umierają dzieci. Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem jednego klubu, który powiedział mi, że jego zawodnik – Rosjanin – nie chce jechać na mecz, bo boi się o siebie. Że nie wie, co się może stać, jak wyjdzie na mecz – powiedział.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.