Zbigniew Boniek kpi z polskich klubów. “Niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z 2 metrów do pustej bramki”

Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie obsad sędziowskich. –  Kluby i trenerzy chcą wybierać sędziów? Może po 18 sierpnia – napisał na Twitterze. Wypowiedz byłego reprezentanta Polski jest pokłosiem pisma Legii Warszawa ws. sędziego Bartosza Frankowskiego. 

W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:1. Po spotkaniu władze stołecznej drużyny złożyły oficjalny protest ws. sędziego Bartosza Frankowskiego. Podopieczni Czesława Michniewicza byli bardzo niezadowoleni z pracy toruńskiego arbitra, który podjął wiele kontrowersyjnych decyzji.

Co należy podkreślić, Pan Bartosz Frankowski w obecnym sezonie prowadził, jako sędzia główny lub sędzia VAR, 9 meczów naszego Klubu w ramach rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy, wielokrotnie popełniając – w naszej opinii – rażące błędy na niekorzyść Klubu. Mając na uwadze powyższe fakty wnioskujemy o niewyznaczanie Pana Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii Warszawa w sezonie 2020/2021 – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Do zaistniałej sytuacji odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który stwierdził, że dopóki on będzie szefem polskiej piłki, to kluby, czy trenerzy nie będą decydować o obsadach sędziowskich.

Kluby i trenerzy chcą wybierać sędziów? Może po 18 sierpnia, na razie niech nauczą swoich piłkarzy strzelać z 2 metrów do pustej bramki, albo niech się zastanowią, dlaczego do tej ligi nie sprowadzili jednego piłkarza zagr. na którego byłby jakiś popyt – napisał na Twitterze.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *