Zawodnik FC Barcelony bliski przejścia do Leeds United

Junior Firpo

twtter: JuniorFirpo03

Fabrizio Romano informuje, że Leeds United jest o krok od sprowadzenia z FC Barcelony Juniora Firpo.

Gdy Junior Firpo przechodził do FC Barcelony za 18 milionów euro, wydawało się, że może być zabezpieczeniem lewej strony na lata. Niektórzy twierdzili, że Hiszpan z dominikańskimi korzeniami może wygryźć ze składu nawet Jordiego Albę.

Pierwsze dwa sezony były dla niego całkiem przyzwoite. Dostawał sporo szans na grę i prezentował się nie najgorzej. Natomiast nie można powiedzieć tego samego o poprzedniej kampanii. Zagrał w niej zaledwie 18 meczów, a w La Liga tylko 7.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

24-latek wie, że szanse na grę są coraz mniejsze i dlatego podjął decyzję o ewakuacji z Hiszpanii. Taka decyzja jest także na rękę władzą Barcelony, które szukają funduszy na stabilizację budżetu i ewentualne transfery.

Zainteresowanie Juniorem Firpo już od długiego czasu wykazywało Leeds United. Marcelo Bielsa ceni sobie talent zawodnika i chętnie widziałby go w swoim zespole. 24-latek byłby konkurentem do gry dla Ezgana Alioskiego.

Jak informuje Fabrizio Romano, kwestie transferowe zostały już uzgodnione. Firpo przejdzie do Leeds United za 15 milionów euro + ewentualne bonusy. Od oficjalnego potwierdzenia transferu dzielą nas już tylko finałowe rozmowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.