własne

GKS Katowice w spotkaniu szesnastej serii gier 1. Ligi wygrał u siebie 1:0 z Zawiszą Bydgoszcz.

Mecz fenomenalnie ułożył się dla gospodarzy, a mianowicie za sprawą gola, którego zdobył w 14.minucie Bartosz Iwan. Pomocnik wykorzystał kapitalne zagranie od Przemysława Goncerza. Kilka chwil później sędzia musiał po raz pierwszy wyciągnąć kartonik z kieszonki, ponieważ Nowotczyński wykazał się nadmierną agresywnością. Próby odpowiedzi podejmowali przyjezdni, ale ich strzały nie przynosiły większego zagrożenia.

Zawodnicy z Katowic mogli podwyższyć stan spotkania, lecz kapitalnym refleksem błysnął Sapela, parując groźne uderzenie Goncerza. Podopiecznym Macieja Bartosza było jeszcze trudniej gonić wynik, bo na pięć minut przed końcem z boiska został wyrzucony Panayotov. W samej końcówce gospodarze jeszcze chcieli dobić przeciwnika, ale ta sztuka się już nie powiodła.

GKS Katowice 1:0 Zawisza Bydgoszcz

Strzelcy:

1:0 Iwan (14′)

Żółte kartki: Nawotczyński (20′), Pielorz (61′), Panayotov (63′), Burkhardt (89′)

Czerwone kartki: Panayotov (85′)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin

Skład gospodarzy: Kuchta – Pietrzak, Czerwiński, M. Kamiński, Jurkowski – Wołkowicz, Pielorz, Iwan (83. Trochim), Leimonas (74. Burkhardt) – Goncerz, Szołtys (61. Frańczak)

Skład gości: Sapela – Nowotczyński, Nykiel, Stawarczyk – Drygas, Gajewski (76. Lewicki), S. Kamiński, Panayotow, Patejuk, Smektała (64. Łukowski)– Mica (46. Alaverdashvili )