Zaskakująco niski budżet transferowy PSG na przyszły sezon

Paris Saint-Germain

Zdjęcie: https://en.psg.fr/

„L’Équipe” podaje, że władze PSG przeznaczą na transfery zaledwie 60-80 milionów euro. Dyrektor sportowy klubu Leonardo chciałby rozporządzać większą sumą pieniędzy, ale żeby tak było, będzie musiał sprzedać kilku zawodników.

PSG już od momentu sprowadzenia Neymara słynie z wielkich transferów i wydawania bajońskich kwot na zawodników. Wydaje się jednak, że taki stan rzeczy może ulec zmianie. Od pewnego czasu obserwujemy trend polegający na sprowadzaniu przez klub z Paryża zawodników, którym skończył się kontrakt lub tylko wypożyczania ich.

Dlaczego władze PSG nie pozwalają sobie na wielomilionowe transfery? Odpowiedź jest prosta, transferowe fair play. Ten system polega na równoważeniu się sum z wydatków i przychodów. Już teraz paryżanie są grubo pod kreską, a ich symboliczne zadłużenie sięga setek milionów euro.

Właśnie dlatego budżet na sezon 2021/2022 wynosi tylko 60-80 milionów. Jeśli wicemistrzowie Francji będą chcieli go podnieść, będą zmuszeni do sprzedaży wielu zawodników. Na tej liście pojawiają się takie nazwiska jak: Mauro Icardi, Abdou Diallo, Leandro Paredes, Thilo Kehrer, Rafinha, Pablo Sarabia, Layvin Kurzawa, Ander Herrera.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *