Zapadła decyzja w sprawie Macieja Rybusa! PZPN z oświadczeniem

Maciej Rybus

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Maciej Rybus nie zrezygnował z gry w lidze rosyjskiej i podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Decyzja ta kosztowała go wiele. Dziś PZPN oficjalnie ogłosił, że obrońca nie zostanie powołany na następne zgrupowania oraz mundial w Katarze.

Internet podzielił się, kiedy to Spartak Moskwa ogłosił pozyskanie z Lokomotiwu Macieja Rybusa. Podczas gdy Grzegorz Krychowiak czy Sebastian Szymański zrezygnowali z dalszego występowania w lidze rosyjskiej, Rybus zrobił rzecz odwrotną.

Jak się okazało, decyzja ta zetknęła się z ogromnym kosztem. Na zawodnika wylała się fala krytyki, a jego miejsce w kadrze zostało zakwestionowane. Dziś wiemy już, że w kadrze w tym roku się nie znajdzie. PZPN wydało na swojej stronie oficjalny komunikat:

– Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze – czytamy w oświadczeniu.

Maciej Rybus bez wątpienia był świadomy konwekcji podejmowanej decyzji oraz tego, że może to skutkować wykluczeniem z reprezentacji Polski i brakiem wyjazdu do Kataru.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.