ESPN

Kariera Łukasza Załuski nie potoczyła się tak jakby tego oczekiwał. Po tym jak w sezonie 2005/06 udaną rundą w Koronie Kielce wywalczył sobie do Dundee United przez dwa sezony regularnie grał w szkockiej Ekstraklasie. Wszystko zmieniło się od czasu transferu do Celticu Glasgow. Ani tam, ani potem też w niemieckim Darmstadt nie potrafił wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Teraz w odzyskaniu formy ma mu pomóc powrót do Ekstraklasy.

Ostatni raz, gdy właściwie regularnie rozegrał większość rundy na bramce, to był sezon 2009/10. Od tamtego sezonu w każdym zanotował co najwyżej pięć występów. Ogółem w ciągu sześciu lat w Celticu rozegrał 51 meczów. Jak na bramkarza jest to słaby wynik. Dlatego zdecydował się przenieść do Niemiec. W Bundeslidze zagrał jednak tylko raz. Co prawda rodzi mu się szansa na wywalczenie pozycji numer jeden, bo z Darmstadt odchodzi podstawowy bramkarz – Christian Mathen. Polakiem interesują się jednak także Jagiellonia Białystok i Termalica Nieciecza.

Powrót do polskiej ligi na pewno pomógłby Załusce w regularnej grze, ale rok temu odrzucił ofertę z Lechii Gdańsk. Czy zatem da się namówić na ten krok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi