Zależności w niemieckiej lidze piłkarskiej

www.dfb.de

Całe niemieckie środowisko piłkarskie jest podporządkowane Bayernowi Monachium. Może jest to odważne stwierdzenie, jednak to Bayern od niepamiętnych czasów skupuje do swojej drużyny najlepszych piłkarzy grających w innych niemieckich zespołach. Druga sprawa jest taka, że można również powiedzieć, że wszystko w niemieckiej piłce jest podporządkowane reprezentacji Niemiec. Tutaj wyjaśnienie jest zbędne, na poziom gry reprezentacji mają wpływ wszyscy niemieccy piłkarze.

Jest to najzdrowsza sytuacja, w żadnym innym kraju poziom organizacji nie jest tak wysoki jak w Niemczech. Przez organizację rozumiem brak chaosu i bałaganu. Widać to po meczach Bundesligi. Skąd się bierze tak perfekcyjne podejście do piłki nożnej w Niemczech? Nie wynika to z samej dyscypliny sportu, a raczej z cech, jakimi są obdarzeni obywatele Niemiec. Solidność, uczciwość i profesjonalizm to cechy narodowe.

Przyjrzyjmy się również pracy z młodzieżą w klubach. Jest ona wywyższona do doskonałości, wiele nowoczesnych obiektów treningowych posiada każda niemiecka drużyna. Tak że jest to ta praca, którą wkładają wszyscy Niemcy do tego, by reprezentacji Niemiec wiodło się jak najlepiej.

To co piszę, to nie są puste zachwyty. Naprawdę innym krajom ciężko chociażby w małym stopniu zbliżyć się do tego, jak Niemcy postrzegają futbol. Jak dążą do perfekcji.

Żeby nie przedłużać tego ciekawego tekstu napiszę, że niemiecka piłka jest wyjątkowa. Mało jest w niej miejsca na egoizm i promowanie jednej osoby, wszyscy dążą do perfekcji i chcą ją osiągnąć. Wszyscy pracują dla ogółu. Dlatego warto naśladować naszych zachodnich sąsiadów.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.