Zależności w niemieckiej lidze piłkarskiej

www.dfb.de

Całe niemieckie środowisko piłkarskie jest podporządkowane Bayernowi Monachium. Może jest to odważne stwierdzenie, jednak to Bayern od niepamiętnych czasów skupuje do swojej drużyny najlepszych piłkarzy grających w innych niemieckich zespołach. Druga sprawa jest taka, że można również powiedzieć, że wszystko w niemieckiej piłce jest podporządkowane reprezentacji Niemiec. Tutaj wyjaśnienie jest zbędne, na poziom gry reprezentacji mają wpływ wszyscy niemieccy piłkarze.

Jest to najzdrowsza sytuacja, w żadnym innym kraju poziom organizacji nie jest tak wysoki jak w Niemczech. Przez organizację rozumiem brak chaosu i bałaganu. Widać to po meczach Bundesligi. Skąd się bierze tak perfekcyjne podejście do piłki nożnej w Niemczech? Nie wynika to z samej dyscypliny sportu, a raczej z cech, jakimi są obdarzeni obywatele Niemiec. Solidność, uczciwość i profesjonalizm to cechy narodowe.

Przyjrzyjmy się również pracy z młodzieżą w klubach. Jest ona wywyższona do doskonałości, wiele nowoczesnych obiektów treningowych posiada każda niemiecka drużyna. Tak że jest to ta praca, którą wkładają wszyscy Niemcy do tego, by reprezentacji Niemiec wiodło się jak najlepiej.

To co piszę, to nie są puste zachwyty. Naprawdę innym krajom ciężko chociażby w małym stopniu zbliżyć się do tego, jak Niemcy postrzegają futbol. Jak dążą do perfekcji.

Żeby nie przedłużać tego ciekawego tekstu napiszę, że niemiecka piłka jest wyjątkowa. Mało jest w niej miejsca na egoizm i promowanie jednej osoby, wszyscy dążą do perfekcji i chcą ją osiągnąć. Wszyscy pracują dla ogółu. Dlatego warto naśladować naszych zachodnich sąsiadów.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *