Zając: Powiedziałem zawodnikom, że starcie z „Góralami” będzie jeszcze trudniejsze niż z Legią

jagiellonia.pl

– Starcie z Podbeskidziem będzie jeszcze trudniejsze od tego z Legią – zaskakuje swoją wypowiedzią Bogdan Zając przed spotkaniem z beniaminkiem (godz. 18:00).

Dla wszystkich drużyn w PKO Ekstraklasie dwutygodniowa przerwa była czasem na poprawę detali przed 3. kolejką. – Był to czas pracy, w którym doskonaliliśmy wiele elementów. Mieliśmy kilka dni na poprawienie motoryki, techniki, taktyki, finalizacji. Po prostu wykorzystaliśmy ten okres, aby kontynuować to, co rozpoczęliśmy w pierwszy dniu pracy w Jagiellonii – mówi szkoleniowiec “Jagi”.

Piłkarze Bogdana Zająca w meczach z Wisłą Kraków i Legią Warszawa mieli słabsze drugie połowy. – Po prostu traciliśmy na jakości. Było za dużo strat, biegaliśmy za piłką, a rywal stwarzał zagrożenie. To koło zamachowe, które napędzało drużyny przeciwne. Chcemy to jak najszybciej poprawić – podkreśla. Nie ma zespołu, na który pozytywnie nie wpłynęłoby zwycięstwo nad mistrzem Polski na jego stadionie. Po końcowym gwizdku wszyscy czuliśmy ogromną satysfakcję i radość, ale nie euforię – dodaje.

– Podczas analizy meczu z Legią powiedziałem zawodnikom, że starcie z „Góralami” będzie jeszcze trudniejsze. Beniaminek gra żywiołowo i agresywnie. Oni ni lubią się bronić, chcą atakować. Musimy przebić argumenty rywala pod względem wolicjonalnym. Jeżeli w tym aspekcie okażemy się lepsi, to wtedy nasze umiejętności mogą wziąć górę. Z drugiej strony również oni mają swoje mankamenty i zrobimy wszystko, aby je wykorzystać – zaznacza.

źródło: jagiellonia.pl / własne