Zagłębie Lubin - stadion 1
fot. Shutterstock/Dziurek
Udostępnij:
WhatsApp
Kopiuj link
Adres URL został pomyślnie skopiowany!

Zagłębie Lubin – Wisła Płock skrót meczu. Najlepsze fragmenty meczu (20.09.2026)

W niedzielę 20 września 2026 roku Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:2 w meczu 9. kolejki Ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą Łukasza Sekulskiego, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Saïd Hamulić. Poniżej prezentujemy skrót spotkania, składy, najważniejsze wydarzenia, statystyki pomeczowe oraz oceny piłkarzy.

Skrót meczu Zagłębie Lubin Wisła Płock

Informacje o zakończonym meczu

Zagłębie Lubin

  • Skład na mecz: Zlatan Alomerović, Michał Nalepa, Roman Yakuba, Aleks Ławniczak, Damian Dąbrowski, Filip Kocaba, Mateusz Grzybek, Szymon Łyczko, Marcel Reguła, David Colina, Filip Szymczak.
  • Lista rezerwowych: Jasmin Burić, Dominik Hładun, Damian Michalski, Igor Orlikowski, Mateusz Dziewiatowski, Sebastian Kerk, Jakub Kolan, Cyprian Popielec, Michalis Kosidis, Mihael Mlinarić, Arkadiusz Woźniak.

Wisła Płock

  • Skład na mecz: Rafał Leszczyński, Marcin Kamiński, Afonso Silva, Gustav Haglind-Sangré, Patryk Kun, Sidnei Tavares, Dion Gallapeni, Žan Rogelj, Jurica Pršir, Łukasz Sekulski, Samuel Akere.
  • Lista rezerwowych: Jakub Burek, Marcin Flis, Fabian Hiszpański, Marcin Więckowski, Olaf Kobacki, Adam Radwański, Kyriakos Savvidis, Saïd Hamulić, Deni Jurić.

Zmiany:

  • Zagłębie Lubin: David Colina (Damian Michalski 58'), Filip Szymczak (Michalis Kosidis 58'), Szymon Łyczko (Mihael Mlinarić 58'), Mateusz Grzybek (Sebastian Kerk 58'), Aleks Ławniczak (Igor Orlikowski 82').
  • Wisła Płock: Samuel Akere (Olaf Kobacki 65'), Jurica Pršir (Kyriakos Savvidis 69'), Sidnei Tavares (Fabian Hiszpański 81'), Patryk Kun (Marcin Flis 81'), Łukasz Sekulski (Saïd Hamulić 82').

Strzelcy bramek:

  • Łukasz Sekulski 44', Saïd Hamulić 94'.

Żółte kartki:

  • Zagłębie Lubin: Michał Nalepa 89', Mateusz Grzybek 49', David Colina 20', Filip Szymczak 8'.
  • Wisła Płock: Afonso Silva 42', Patryk Kun 76'.

Statystyki pomeczowe Zagłębie Lubin Wisła Płock

Statystyki z meczu Zagłębie Lubin Wisła Płock
Strzały 10 3
Obrony bramkarza 1 3
Rzuty rożne 3 0
Spalone 1 1
Udane podania 206 102
Wślizgi 4 7
Faule 7 12
Żółte kartki 2 1
Podania 250 142
Zablokowane strzały 1 1

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin Wisła Płock

Zagłębie Lubin Damian Dąbrowski (7.30), Aleks Ławniczak (7.10), Filip Kocaba (7.00), Damian Michalski (6.90), Marcel Reguła (6.80), Mihael Mlinarić (6.70), Michał Nalepa (6.70), Filip Szymczak (6.70), Michalis Kosidis (6.60), Roman Yakuba (6.60), Szymon Łyczko (6.60), Sebastian Kerk (6.50), Igor Orlikowski (6.40), Zlatan Alomerović (6.20), David Colina (6.20), Mateusz Grzybek (6.20).

Wisła Płock Rafał Leszczyński (7.90), Afonso Silva (7.70), Žan Rogelj (7.50), Łukasz Sekulski (7.30), Saïd Hamulić (7.10), Gustav Haglind-Sangré (6.90), Fabian Hiszpański (6.90), Jurica Pršir (6.90), Sidnei Tavares (6.80), Dion Gallapeni (6.70), Samuel Akere (6.60), Marcin Flis (6.60), Marcin Kamiński (6.60), Olaf Kobacki (6.60), Patryk Kun (6.60), Kyriakos Savvidis (6.60).


Michał Bosak
Data publikacji: 21 września 2026, 12:29
Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.