Zagłębie Lubin: Ciekawe wzmocnienia w planach działaczy

zaglebie.com

Zagłębie Lubin rozgoryczyło swoich fanów postawą w czasie rundy jesiennej. Odległa pozycja w tabeli, katastrofalna gra w defensywie. Wszystko to przełożyło się na zmianę szkoleniowca, ale też wymusiło małą przebudowę zespołu.

W grudniu, po dotkliwej porażce z Legią Warszawa ze swoim stanowiskiem pożegnał się Dariusz Żuraw. Prowadzone przez niego Zagłębie Lubin regularnie potrafiło obrywać po 4-0 od swoich rywali. Miarka przebrała się po przegranej w Warszawie.

Następcą Żurawia został dobrze znany w Lubinie, Piotr Stokowiec. To właśnie ten szkoleniowiec ma sprawić, że Zagłębie wydostanie się ze strefy około spadkowej i zacznie marsz w górę tabeli. Aby można było myśleć o skutecznym ściganiu wyżej notowanych zespołów, trzeba nieco odświeżyć kadrę. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl – klub z Dolnego Śląska jest na najlepszej drodze do potwierdzenia ciekawych transferów.

Już dziś wiemy, że nowymi piłkarzami Zagłębia zostali Jasmin Burić oraz Aleks Ławniczak. Pierwszy to były bramkarz Lecha, który wrócił do Polski po nieudanej przygodzie w Izraelu. A drugi, to utalentowany defensor, który do tej pory reprezentował barwy Warty Poznań. Ale to nie koniec. Jak dowiadujemy się z artykułu dziennikarza Meczyki.pl, do Lubina z pewnością trafi Bartosz Kopacz z Lechii Gdańsk. Tego piłkarza dobrze zna i szanuje obecny opiekun “Miedziowych”. Oprócz doświadczonego ligowca, planowany jest powrót do Polski Zvonimira Kozulja, którego pamiętamy z czasów Pogoni Szczecin. Kozulj odszedł z Pogoni, ale nie zrobił wielkiej kariery w tureckim Gaziantepspor.

Prawdziwym hitem ma być jednak sprowadzenie kogoś z dwójki Laco Tacacs lub Aleksandar Scekić. Pierwszy to gracz czeskiej Slavii Praga, natomiast Serb, jest istotnym piłkarzem Partizana Belgrad. Według Włodarczyka porozumienie z drugim zawodnikiem będzie trudniejsze, co nie oznacza, że piłkarz ten nie trafi do Lubina. Działacze Zagłębia działają szybko, aby Piotr Stokowiec miał pełen komfort pracy i mógł dobrze przygotować zespół do wiosny.

Oficjalnie: Aleks Ławniczak odchodzi z Warty Poznań i zasila Zagłębie Lubin


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.