Z Ekstraklasy do 2 ligi – Kornel Osyra
Po trzech latach Kornel Osyra znów będzie występował w szeregach popularnych Górali.
Kornel Osyra to dobrze znany w Bielsku-Białej piłkarz. Był jednym z fundamentów drugiego w historii klubu awansu do Ekstraklasy. W sezonie 19/20, kiedy reprezentował barwy TSP, wystąpił w 32 meczach i zdobył jedną bramkę. W kolejnych rozgrywkach, gdy Podbeskidzie awansowało już do Ekstraklasy, jego rolę w zespole pokrzyżowała ciężka kontuzja, czyli zerwanie ścięgna Achillesa.
Kornel dotychczas wystąpił 114 razy w Ekstraklasie (Piast, Termalica, Miedź Legnica) i 89 razy w I lidze (Miedź, Podbeskidzie, Sandecja, Resovia).
Dodatkowo Osyra w sezonie 22/23 zaliczył epizod w lidze bułgarskiej, kiedy reprezentował Chebyr Pazardżik, wystąpił w 27 meczach i mocno przyczynił się do utrzymania zespołu w bułgarskiej ekstraklasie.
Dziś "Osa" wraca do Podbeskidzia, z którym podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.
TS Podbeskidzie SA,
Bielsko-Biała, ul. Rychlińskiego 21
-

AktualnościNowa Zelandia - Egipt przewidywane jedenastki | 22.06.2026Nowacki / 21 czerwca 2026, 18:12
-


AktualnościNowa Zelandia - Egipt sędzia. Kto poprowadzi spotkanie? (22.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 15:13
-


AktualnościPrzewidywane jedenastki na spotkanie Urugwaj - Wyspy Zielonego Przylądka | 22.06.2026Nowacki / 21 czerwca 2026, 14:04
-


AktualnościLamine Yamal: "Nie panikujcie" – 18-latek odpowiada na krytykę po remisie Hiszpanii z Republiką Zielonego PrzylądkaNowacki / 21 czerwca 2026, 13:18
-

AktualnościTunezja ustanowiła unikalny anty-rekord na Mistrzostwach ŚwiataNowacki / 21 czerwca 2026, 13:13
-

AktualnościEkwador wciąż w grze po remisie 0:0 z Curaçao. "Mamy 100 minut", by odwrócić losy grupyNowacki / 21 czerwca 2026, 13:05




































