Xavi: Wygrana daje nam trochę spokoju, potrzebujemy teraz odpoczynku

Xavi

fcbarcelona.com

Piłkarze Barcelony wrócili na zwycięską ścieżkę. W niedzielę rzutem na taśmę Katalończycy pokonali na wyjeździe Deportivo Alaves (1:0).

Dwie pucharowe porażki Blaugrany mocno zachwiały nastroje kibiców. Dlatego bardzo potrzebowali przełamania. W 87. minucie po składnej akcji piłkę z bliskiej odległości do siatki umieścił Frenkie de Jong. To był drugi gol Holendra w La Liga. Pomocnika coraz częściej media wypychają z Camp Nou, a ten unika jasnych deklaracji.

– Trochę cierpieliśmy. Wygrana daje nam trochę spokoju. Jesteśmy zadowoleni z wysiłku, jaki włożyliśmy – przyznał Xavi. – Zbliżająca się przerwa jest dla nas dobrodziejstwem. Potrzebujemy odpoczynku – dodał.

Pozytywnym przejawem jest szósty mecz bez ligowej porażki. – Mamy przed sobą motywację awansu do Ligi Mistrzów. Jesteśmy w tym wyścigu. Marc-Andre ter Stegen dodał nam pewności swoimi interwencjami, której potrzebowaliśmy. Pamiętajmy, że koszulka Barcelony waży o 20 kg więcej niż jakakolwiek inna na świecie – podkreślił Hiszpan.

Z Ousmane Dembele sytuacja jest taka sama, jak wcześniej. Nie pojawił się na treningu, bo źle się poczuł, ale to niczego nie zmienia – zakończył Xavi.