Xavi: To słodko-gorzkie zwycięstwo. Robert Lewandowski czuł się nieswojo i okazywał frustrację

fcbarcelona.com

Po porażce z Interem (0:1) w środku tygodnia, FC Barcelona musiała pokazać wyższy poziom Celtą Vigo, choć po ostatnim gwizdku zapanowała wielka ulga.

Szczególnie druga połowa w wykonaniu Katalończyków przyniosła mnóstwo kłopotów. Gospodarze byli jednak w stanie uciec przed naporem Celty Vigo przede wszystkim dzięki fenomenalnym interwencjom Marc-Andre ter Stegena.

Ważne jest również, by wygrywać, gdy nie grasz dobrze. To słodko-gorzkie zwycięstwo. Wygraliśmy, ale musimy dużo poprawić – powiedział Xavi. Barcelona ma przed sobą napięty harmonogram, ponieważ w środę zagra rewanż z Interem w LM, a w weekend czeka ich El Clasico.

El Clasico jest niezwykle ważne, ale spójrzmy, że w zeszłym sezonie nie graliśmy dobrze, a potrafiliśmy pokonać Real na Santiago Bernabeu. Mamy nadzieję, że znów będziemy mogli pokazać tę samą osobowość – dodał.

Jeśli chodzi o Roberta Lewandowskiego, to Polak po raz pierwszy w tym sezonie nie strzelił gola w dwóch meczach z rzędu. Niestety, nie miał też na to okazji. – Musimy bardziej zaangażować Lewandowskiego w grę. Czuł się nieswojo w drugiej połowie. Okazywał frustrację, ponieważ zespół nie znalazł  sposobu i rozwiązań – przyznał Hiszpan.

Jak to często bywa z Barceloną, przerwa międzynarodowa ewidentnie zatrzymała ich postępy i płynną formę. – Bez wątpienia pauza wpłynęła negatywnie na nas. Nie możemy też wszystkiego zrzucać na tę przerwę. Dużo podróżujemy i kontuzje wpływają na naszą grę – zakończył Xavi.