Xavi: To słodko-gorzkie zwycięstwo. Robert Lewandowski czuł się nieswojo i okazywał frustrację
Po porażce z Interem (0:1) w środku tygodnia, FC Barcelona musiała pokazać wyższy poziom Celtą Vigo, choć po ostatnim gwizdku zapanowała wielka ulga.
Szczególnie druga połowa w wykonaniu Katalończyków przyniosła mnóstwo kłopotów. Gospodarze byli jednak w stanie uciec przed naporem Celty Vigo przede wszystkim dzięki fenomenalnym interwencjom Marc-Andre ter Stegena.
- Ważne jest również, by wygrywać, gdy nie grasz dobrze. To słodko-gorzkie zwycięstwo. Wygraliśmy, ale musimy dużo poprawić - powiedział Xavi. Barcelona ma przed sobą napięty harmonogram, ponieważ w środę zagra rewanż z Interem w LM, a w weekend czeka ich El Clasico.
- El Clasico jest niezwykle ważne, ale spójrzmy, że w zeszłym sezonie nie graliśmy dobrze, a potrafiliśmy pokonać Real na Santiago Bernabeu. Mamy nadzieję, że znów będziemy mogli pokazać tę samą osobowość - dodał.
Jeśli chodzi o Roberta Lewandowskiego, to Polak po raz pierwszy w tym sezonie nie strzelił gola w dwóch meczach z rzędu. Niestety, nie miał też na to okazji. - Musimy bardziej zaangażować Lewandowskiego w grę. Czuł się nieswojo w drugiej połowie. Okazywał frustrację, ponieważ zespół nie znalazł sposobu i rozwiązań - przyznał Hiszpan.
Jak to często bywa z Barceloną, przerwa międzynarodowa ewidentnie zatrzymała ich postępy i płynną formę. - Bez wątpienia pauza wpłynęła negatywnie na nas. Nie możemy też wszystkiego zrzucać na tę przerwę. Dużo podróżujemy i kontuzje wpływają na naszą grę - zakończył Xavi.
🎙 Xavi: #BarçaCelta can teach us things for #ElClásico pic.twitter.com/E8yddjue0x
— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 10, 2022
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































